هدر موبایل
1391/04/20 10:46:20
سرویس بین الملل
امیری خامکانی:

ایران بیش از سهم خود در راه مبارزه با ترانزیت مواد مخدر هزینه کرده است

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به مقررات و توافق‌نامه‌های بین‌المللی که مبارزه با مواد مخدر را بر دوش همه کشورها قرار داده، تاکید کرد: ایران بیش از سهم خود در راه مبارزه با ترانزیت مواد مخدر هزینه کرده است.
ایران بیش از سهم خود در راه مبارزه با ترانزیت مواد مخدر هزینه کرده است عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به مقررات و توافق‌نامه‌های بین‌المللی که مبارزه با مواد مخدر را بر دوش همه کشورها قرار داده، تاکید کرد: ایران بیش از سهم خود در راه مبارزه با ترانزیت مواد مخدر هزینه کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/7095.jpg ایران,بیش,از,سهم,خود,در,راه,مبارزه,با,ترانزیت,مواد,مخدر,هزینه,کرده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در نشست کمیته دائمی امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی که صبح امروز سه‌شنبه 20 تیر برگزار شد، حسین امیری خامکانی گفت: همچنان که می‌دانید مصرف مواد مخدر و تجارت و ترانزیت آن معضل همه کشورها و حیات و زندگی جوانان سراسر کشورها را تهدید می‌کند، اما همه در مبارزه با آن سهیم نیستند.

نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی افزود: بعضی کشورها مانند ایران بیش از سهم خویش در راه مبارزه با ترانزیت مواد مخدر هزینه می‌کنند و کشور ما سالانه میلیاردها دلار به همراه چندین شهید و جانباز در راه مبارزه با عبور و مرور کاروان‌های حامل مواد مخدر به سمت کشورهای دیگر از جمله اروپا هزینه می‌کند.

وی با بیان اینکه ایران هزینه‌های مادی و معنوی و انسانی متحمل می‌شود تا اعتیاد به سراغ جوانان کشورهای دیگر نرود، تصریح کرد: ما با این عمل ضدانسانی و ضد حیات بشر مبارزه کرده‌ایم و اختلاف قیمت مواد مخدر در مرز ایران- افغانستان با ایران – ترکیه بیانگر مبارزه موثر کشور ما در این مسیر است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: امروز نیروهای ناتو در افغانستان می‌توانند و می‌توانستند با این معضل مبارزه کنند درحالی که شاهد اقدام موثری از آنها در مبارزه با تولید، توزیع و ترانزیت مواد مخدر نبوده‌ایم.

امیری خامکانی تاکید کرد: لازم است پارلمان‌های عضو APA، دولت‌ها و کشورهایشان را وادار به همکاری با جمهوری اسلامی در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر کنند و ما نیز حاضریم تجربیات خود را در اختیار کشورهای دیگر قرار دهیم.

وی با اشاره نقش پارلمان ایران در بُعد قانونگذاری در راه مبارزه با ترانزیت مواد مخدر گفت: قانون جامع مبارزه با ترانزیت مواد مخدر در ایران به چگونگی مبارزه با تولید، مصرف، محل نگهداری و ورود و خروج این کالاها به کشور می‌پردازد و در مورد آلات و ادوات و تجهیزات مربوط به مصرف و حمل ونقل مواد سکوت نکرده است.

امیری خامکانی بیان کرد: با تغییر روش‌های مورد استفاده قاچاقچیان و مصرف‌کنندگان، اصلاحاتی در قانون ایران انجام شده و تشکیلات مبارزه با مواد مخدر و ترانزیت آن مستقیماً زیر نظر رئیس جمهور اداره می‌شود.

این نماینده مجلس نهم افزود: لازم است در قطع‌نامه‌ای از کشورهای عضو خواسته شود که با جدیت با این مساله ضدبشری مبارزه کنند. البته طبق مقررات و توافق‌نامه‌های بین‌المللی، مبارزه با مواد مخدر بر دوش همه کشورها است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet