شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/04/20 09:55:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

پیش‌بینی باهنر از سه قطبی بودن رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با ارائه تحلیلی از نحوه حضور جریانات سیاسی در انتخابات آینده ریاست جمهوری پیش‌بینی کرد که رقابت‌ها در این انتخابات به صورت سه قطبی باشد.
پیش‌بینی باهنر از سه قطبی بودن رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با ارائه تحلیلی از نحوه حضور جریانات سیاسی در انتخابات آینده ریاست جمهوری پیش‌بینی کرد که رقابت‌ها در این انتخابات به صورت سه قطبی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/13959.jpg پیش‌بینی,باهنر,از,سه,قطبی,بودن,رقابت‌های,انتخابات,ریاست‌جمهوری Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمدرضا باهنر با تاکید بر لزوم بازسازی برخی از جریانات پیش از آغاز رقابت‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده،به ایسنا گفت:با توجه به اینکه بخش‌هایی از اصلاح‌طلبان متاسفانه در جریان فتنه سال 88 حضور داشتند و هزینه‌های سنگینی را به نظام وارد کردند شاید برای آنها سخت باشد که بتوانند با این نام فعالیت مجددی داشته باشند.

وی افزود: اگر آنهایی که مراما اصلاح‌طلب هستند چارچوب اصلاح‌طلبی را درست تعریف کنند و مرز خود را با سران فتنه مشخص کنند می‌توانند در قانون اساسی وقوانین موضوع کشور فعالیت‌های سیاسی خود را ادامه دهند.

این نماینده اصولگرای مجلس یادآور شد: در جریان اصولگرا نیز پیش از انتخابات یکسری بایدها و نبایدهایی برای اصولگرایی تعریف شد که در چارچوب آن جبهه متحد اصولگرایی فعال شدند و البته گروهی دیگر از دوستان تحت عنوان جبهه پایداری و گفتمان جدید وارد عرصه رقابت شدند و این رقابت‌ها تا درون مجلس و انتخابات هیات رییسه ادامه یافت.

باهنر اضافه کرد: قطعا اگر دو جریان اصولگرا در انتخابات مجلس متحد می‌شدند و با هم کار می‌کردند قطعا نتایج بهتری بدست می آمد، اما به نظر می‌رسد اکنون هم ما می‌توانیم این را تبدیل به فرصت کنیم و اگر دوستان چارچوب اصولگرایی را قبول داشته باشند و اخلاق سیاسی، اخلاق شکست و اخلاق پیروزی را رعایت کنند می‌توانند طی همین گفتمان خود فعالیت‌های انتخاباتی‌شان را شروع کنند.

نائب رییس مجلس شورای اسلامی با پیش بینی اینکه رقابت‌ها در انتخابات دوره بعدی ریاست‌جمهوری چند بعدی خواهد بود گفت: در حال حاضر گروهها و افراد مختلفی در حال بررسی و مطالعه هستند و پیش‌بینی می‌شود ان شاءالله انتخابات پرشوری داشته باشیم البته باید بداخلاقی‌های انتخاباتی ، تخریب‌ها، شایعه‌پراکنی‌ها و تهمت‌ها کنترل شود تا این اتفاقات نیفتد ودر این صورت رقابت گفتمان‌های مختلف چه درون اصولگرایی و چه جبهه اصلاحات می‌تواند طراوت و شادابی خوبی را به انتخابات بدهد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در پایان تصریح کرد: با توجه به اینکه اصولگرایان در انتخابات مجلس نهم با دو گفتمان وارد شدند شاید قدری سخت باشد که این دو گروه بتوانند با هم برای انتخابات ریاست جمهوری به جمع‌بندی برسند اما می‌توانند رقابت سالمی داشته باشند و بنابراین به نظر می‌رسد رقابت‌ها در انتخابات آینده سه قطبی خواهد بود./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet