شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/04/20 11:20:28
سرویس اقتصادی
میرمحمدی:

طرح های تعزیراتی کارگشای مشکلات بازار مسکن نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: طرح تعزیراتی نمی‌تواند کارگشای مشکلات بازار مسکن و به خصوص اجاره‌بها باشد؛ چرا که مالک نسبت به آنچه که دارد، دارای اختیار و تصمیم‌گیری است، بنابراین نمی‌توان او را به اجاره دادن ملکش به نرخ خاصی مجبور کرد.
طرح های تعزیراتی کارگشای مشکلات بازار مسکن نیست عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: طرح تعزیراتی نمی‌تواند کارگشای مشکلات بازار مسکن و به خصوص اجاره‌بها باشد؛ چرا که مالک نسبت به آنچه که دارد، دارای اختیار و تصمیم‌گیری است، بنابراین نمی‌توان او را به اجاره دادن ملکش به نرخ خاصی مجبور کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/20938.jpg طرح,های,تعزیراتی,کارگشای,مشکلات,بازار,مسکن,نیست Icana

سیدمحمدحسن میرمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح مجلس مبنی براخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه اظهار کرد: این طرح  نه به صورت کامل اما تا حدودی می‌تواند در کاهش اجاره‌بها تاثیرگذار باشد.

 نماینده مردم خوانسار و گلپایگان در مجلس شورای اسلامی، افزود: اجرای طرح اخذ مالیات از خانه های خالی البته بستگی به میزان مالیات دارد؛ از سوی دیگر مالیات سنگین نیز راهکار مناسبی برای آغاز این طرح نیست.

وی در رابطه به طرح تعزیراتی مسکن و تعیین 13 تا 15 درصد افزایش اجاره‌بها تصریح کرد: طرح تعزیراتی نمی‌تواند کارگشای  مشکلات بازار مسکن و به خصوص اجاره‌بها باشد.

میرمحمدی ادامه داد: مالک نسبت به آنچه که دارد، دارای اختیار و تصمیم‌گیری است، بنابراین نمی‌توان او را به اجاره دادن ملکش به نرخ خاصی مجبور کرد، البته می‌توانند سقفی را قرار دهند تا مصرف‌کنندگان  از حدود قیمت‌ها اطلاع داشته باشند در غیر این صورت موجر خانه خود را اجاره نمی‌دهد و وارد عرصه بازار نمی‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم، با بیان اینکه باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که عرضه و تقاضا با یکدیگر برابر باشند، گفت: این موضوع درباره تمامی کالاها صدق می‌کند به طوری که اگر عرضه در بازار زیاد باشد، بحث رقابت به وجود می‌آید و قیمت‌ها خود به خود کنترل می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet