هدر موبایل
1391/04/20 12:49:10
سرویس استان ها
نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه و کورین اعلام کرد:

تهدید سلامت 40 هزار روستایی با کمبود آب شرب

پشنگ با بیان این‌که سلامت ۴۰ هزار روستایی منطقه به دلیل کمبود آب شرب تهدید می شود، گفت: در نامه‌ای به مسئولان وزارت کشور اوضاع بحرانی مردم این بخش را گزارش‌کرده‌ایم.
تهدید سلامت 40 هزار روستایی با کمبود آب شرب پشنگ با بیان این‌که سلامت 40 هزار روستایی منطقه به دلیل کمبود آب شرب تهدید می شود، گفت: در نامه‌ای به مسئولان وزارت کشور اوضاع بحرانی مردم این بخش را گزارش‌کرده‌ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/19465.jpg تهدید,سلامت,40,هزار,روستایی,با,کمبود,آب,شرب Icana

حمید رضا پشنگ در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، با بیان این مطلب افزود: کمبود آب به افزایش مهاجرت مردم این منطقه دامن زده است.

نماینده مردم خاش و بخش‌های نصرت آباد، میرجاوه و کورین در مجلس، با بیان این که وضعیت آب شرب روستا‌های منطقه بحرانی است، گفت: این شرایط به یک روستا تعلق ندارد بلکه چندین روستا به این مشکل دچار شده است.

وی با اشاره به ارسال نامه‌هایی به وزارت نیرو، تصریح کرد: شرایط به قدری بحرانی است که درخواست کردم برای نجات جان انسان‌ها و حداقل به صورت مسکن، چند تانکر آب به روستاهای این منطقه اعزام شود.

دبیراول کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اعلام کرد:با فقدان بهداشت و آب شرب سالم برای مردم و کودکان ، جامعه تهدید می‌شود.

پشنگ با بیان این‌ که امسال بعد از 16 سال خشکسالی، شدید‌ترین سال خشکسالی را داشته‌ایم، گفت: شرایط به قدری برای مردم سخت شده که حتی با دادن یک گالن آب نیز خوشحال و خدا را شکر می‌کنند.

وی با بیان این‌که در حال حاضر آب بهداشتی در این روستاها وجود ندارد، افزود:  سفره‌های آب زیرزمینی به شدت کاهش یافته و کشاورزی رونقی ندارد ضمن این‌که باغات این منطقه نیز از بین رفته است.

پشنگ با بیان این‌که مردم نگران این وضعیت هستند، تصریح کرد: دولت اگر فکر اساسی نکند روستاها تخلیه شده و لحظه به لحظه احتمال بروز بیماری و تهدید جامعه وجود دارد.

دبیر اول کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به خشک شدن قنات‌های چندین هزار ساله منطقه، افزود: مردم برای تهیه آب شرب مشکل دارند لذا نیاز است دولت با جدیت بیشتری اقدام کند.

نماینده مردم خاش و بخش‌های نصرت آباد، میرجاوه و کورین در مجلس نهم همچنین از تلف شدن دام‌های روستاییان منطقه خبر داد و گفت: در نامه ای مکتوب به معاون عمرانی وزیر کشور اوضاع بحرانی منطقه را گزارش کردم؛ فکر می‌کنم هر لحظه برای کمک به مردم منطقه دیر است. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet