شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/04/20 11:49:38
سرویس بین الملل
نژاد حسینیان:

مجمع مجالس آسیایی بدون همکاری اعضا به اهداف خود نخواهد رسید

دبیرکل مجمع مجالس آسیایی با اشاره به حمایت همه اعضای بین المجالس آسیایی از این مجمع بررسی سه پیشنهاد قاچاق مواد مخدر در آسیا، محافظت و ارتقای حقوق کارگران مهاجر و هماهنگی برای برگزاری نشست آینده زنان پارلمان های آسیایی را مهم ترین محورهای این نشست خواند.
مجمع مجالس آسیایی بدون همکاری اعضا به اهداف خود نخواهد رسید دبیرکل مجمع مجالس آسیایی با اشاره به حمایت همه اعضای بین المجالس آسیایی از این مجمع بررسی سه پیشنهاد قاچاق مواد مخدر در آسیا، محافظت و ارتقای حقوق کارگران مهاجر و هماهنگی برای برگزاری نشست آینده زنان پارلمان های آسیایی را مهم ترین محورهای این نشست خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/10286.jpg مجمع,مجالس,آسیایی,بدون,همکاری,اعضا,به,اهداف,خود,نخواهد,رسید Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هادی نژادحسینیان در نشست کمیته دائمی امور اجتماعی، فرهنگی مجمع مجالس آسیایی افزود:  APAیکی از سازمان های پارلمانی است که از حمایت سیاسی اعضای خود برخوردار است و بدون شک بدون همکاری و حمایت اعضای بین المجالس آسیایی نمی تواند به اهداف تعیین شده خود برسد.

وی ادامه داد: اعضای بین المجالس آسیایی بدون همکاری قادر نخواهند بود تمایلات، مشکلات و خواست های پارلمان های آسیایی را منعکس کنند.

وی در این اجلاس سه پیشنهاد  بررسی قاچاق مواد مخدر در آسیا، محافظت و ارتقای حقوق کارگران مهاجر در آسیا و هماهنگی نشست بعدی زنان پارلمان های آسیایی را خواستار شد.

نژادحسینیان درباره موضوع قاچاق مواد مخدر یادآور شد: اثرات منفی قاچاق مواد مخدر بر رشد اقتصادی و سلامت نهادهای جامعه به یکی از نگرانی های اصلی کشورهای آسیایی تبدیل شده است و نیازمند توجه خاصی از سوی اعضای APAاست.

دبیرکل مجمع مجالس آسیایی افزود: یکی دیگر از عمده ترین مشکلات قاچاق مواد مخدر تهدید صلح و ثبات جامعه بین المللی است.

نژادحسینیان با اشاره به موضوع حفاظت و ارتقای حقوق کارگران مهاجر در آسیا گفت: اطلاعات مربوط به کارگران مهاجر در آسیا باید میان کشورهای عضو بین المجالس آسیایی تبادل شود تا میزان تاثیرات مثبت میان کشور فرستنده مهاجران و کشور دریافت کننده آنان افزایش و تاثیرات منفی آن کاهش پیدا کند و فرصت های اقتصادی مناسب در این زمینه ایجاد شود.

نژادحسینیان تصریح کرد: با وجود سیاست های اتخاذ شده برای ایجاد برابری میان زنان و مردان با این حال شاهد تبعیض و عدم احقاق حقوق زنان در عرصه های مختلف اجتماعی هستیم و انتظار می رود این موضوع در نشست بعدی زنان پارلمان های آسیایی رسیدگی شود.

دبیرکل مجمع مجالس آسیایی تاکید کرد: امیدوارم اعضای پارلمان های شرکت کننده در مجمع اقدامات مناسب و تصمیمات قابل اجرا برای رسیدن به اهداف تعیین شده را اتخاذ کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet