هدر اصلی
1391/04/20 13:13:38
سرویس بین الملل
سنایی پیشنهاد داد:

مصوبات مجمع مجالس آسیایی ضمانت اجرایی پیدا کند

عضو کمیسیون امنیت ملی خواستار ضمانت اجرایی برای مصوبات مجمع پارلمان های آسیایی شد و تاکید کرد: این کار جایگاه APAرا چندین رتبه افزایش خواهد داد.
مصوبات مجمع مجالس آسیایی ضمانت اجرایی پیدا کند عضو کمیسیون امنیت ملی خواستار ضمانت اجرایی برای مصوبات مجمع پارلمان های آسیایی شد و تاکید کرد: این کار جایگاه APAرا چندین رتبه افزایش خواهد داد. https://cdn.icana.ir/d/019/13677.jpg مصوبات,مجمع,مجالس,آسیایی,ضمانت,اجرایی,پیدا,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در نشست کمیته دائمی امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی که صبح امروز سه شنبه 20 تیر برگزار شد، مهدی سنایی گفت: مجمع مجالس آسیایی ظرفیت بسیار بالایی دارد زیرا آسیا مهد تمدن ها، فرهنگ ها و بزرگترین قاره جهان است و سرمایه عظیمی را در خود دارد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس، نهادی حاکمیتی و مردمی است و مجموعه آنها که در مجمع مجالس آسیایی جمع می شود، آن را به یک نهاد تاثیرگذار تبدیل می کند.

وی در سخنان خود به دو خلأ عمده در مجمع مجالس آسیایی اشاره کرد و گفت: کشورهای بزرگ آسیایی همچون ژاپن، ترکیه، مالزی، عربستان و روسیه حضور کمرنگی در این مجمع دارند و باید برای عضویت فعال و تاثیرگذار این کشورها تلاش کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس همچنین بر ضرورت تعریف مکانیسمی به منظور قانونی شدن مصوبات مجمع در کشورهای عضو تاکید کرد و گفت: باید تدبیری اتخاذ شود تا مصوبات و توافقات مجمع مجالس آسیایی به پارلمان کشورهای عضو ارائه شود و قوانین مشترکی را در زمینه موارد طرح شده در مجمع تصویب کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم یادآور شد: با توجه به اهمیت گفت وگوها، مباحث و نشست ها در مجمع مجالس آسیایی، این موارد در صورتی دارای تاثیرگذاری واقعی خواهد بود که در مجالس کشورهای عضو به صورت قانون درآید.

سنایی با اشاره به مصوبات پارلمان ایران درخصوص مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد: اگر مصوبات این مجمع ضمانت اجرایی پیدا کند مجالس کشور به قانون تبدیل شود، جایگاهAPA  را چند رتبه افزایش خواهد داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet