هدر موبایل
1391/04/20 13:10:30
سرویس بین الملل
طباطبائی نائینی:

بازگشت غرب به مذاکرات نمایانگر شکست طرح براندازی بشار اسد است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، بازگشت غرب به مذاکرات سازنده درباره سوریه را نمایانگر شکست طرح های غربی‌ها در تلاش برای براندازی دولت بشار اسد ارزیابی کرد.
بازگشت غرب به مذاکرات نمایانگر شکست طرح براندازی بشار اسد است عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، بازگشت غرب به مذاکرات سازنده درباره سوریه را نمایانگر شکست طرح های غربی‌ها در تلاش برای براندازی دولت بشار اسد ارزیابی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/20413.jpg بازگشت,غرب,به,مذاکرات,نمایانگر,شکست,طرح,براندازی,بشار,اسد,است Icana

سید حمیدرضا طباطبائی نائینی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خانه ملت، با اشاره به سفر کوفی عنان به ایران، تصریح کرد: نا امیدی دولتهای غربی در تغییر حکومت در سوریه، غرب را در مسیر حل و فصل مسالمت آمیز بحران سوریه قرار داد و آنان را به پای میز مذاکرات کشاند.

نماینده مردم نائین در مجلس، گفت: در حل سریع تر بحران داخلی در سوریه، هوشیاری مردم سوری اهمیت بسیاری دارد و دست بیگانگان از امور سیاسی کشور را کوتاه می کند.

وی همچنین با تاکید بر نقش دولت سوریه در برقراری ثبات و آرامش داخلی، سعه صدر دولت اسد در مقابل مردم و همچنین انجام اصلاحات داخلی را از مولفه های موفقیت دولت دمشق در حل بحران خواند.

طباطبائی نائینی با یادآوری نقش همسایگان سوریه در رفع مسالمت آمیز اغتشاشات سوریه، جمهوری اسلامی ایران را کشوری مقتدر در منطقه ارزیابی کرد و گفت: غرب قصد دارد از نقش ایران در حل بحران سوریه بهره ‌گیرد.

وی سیاست های ترکیه در سوریه را همسویی سیاستمداران این کشور با غرب خواند و یادآور شد: دخالت‌های استانبول در کشور‌های همسایه، به تضعیف جایگاه این کشور در مناسبات سیاسی منطقه‌‌‌ می‌انجامد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس، راهکار برون‌رفت از بحران سوریه را اتحاد مردم و دولت دمشق برای خنثی سازی توطئه‌های دشمنان داخلی و خارجی خواند و تلاش غربی‌ها در جهت سقوط دولت اسد را واهی ارزیابی نمود.

کوفی عنان روز دوشنبه در پایان سفر دو روزه خود به سوریه  وارد تهران پایتخت ایران شد. وی بارها بر ضرورت حضور و ایفای نقش ایران در حل و فصل بحران سوریه تاکید کرده و گفته است ایران باید بخشی از راه حل بحران سوریه باشد.این دیدار در حالی صورت گرفت که غرب از براندازی حکومت بشار اسد در سوریه ناامید شده و خواهان میانجی گری برای حل و فصل بحران است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet