هدر موبایل
1391/04/20 12:47:30
سرویس سیاسی
شیخ الاسلام:

ایران خواستار توقف خشونت‌ها در سوریه است

مشاور رییس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس با بیان اینکه، ایران خواستار توقف خشونت‌ها در سوریه است، گفت: روسیه نیز می‌خواهد ظرفیتی ایجاد کند تا گفت‌وگوها میان حکومت دمشق و معارضه در مسکو انجام شود.
ایران خواستار توقف خشونت‌ها در سوریه است مشاور رییس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس با بیان اینکه، ایران خواستار توقف خشونت‌ها در سوریه است، گفت: روسیه نیز می‌خواهد ظرفیتی ایجاد کند تا گفت‌وگوها میان حکومت دمشق و معارضه در مسکو انجام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/2301.jpg ایران,خواستار,توقف,خشونت‌ها,در,سوریه,است Icana

حسین شیخ الاسلام در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره تأکید کوفی عنان به لزوم نقش‌آفرینی ایران در حل بحران سوریه و سفر وی به ایران، گفت: ایشان از ابتدا حضور جمهوری اسلامی را در گفت‌وگوهای بین‌المللی مربوط به بحران سوریه موثر و سازنده می‌دانست و بارها بر این مسئله تأکید کرد.
مشاور رییس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی، حفظ ثبات و امنیت منطقه را به نفع همه کشورها خواند و افزود: ایران درباره این مسئله می‌تواند نقش بی‌بدیلی ایفا کند اما از آنجاکه استکبار جهانی به دنبال تنش‌آفرینی و منحرف کردن موج بیداری اسلامی در منطقه است، می‌کوشد تا طرح صلح کوفی عنان شکست بخورد.
وی رویکرد سیاسی واشنگتن را در قبال سوریه توسعه‌طلبانه و استکباری خواند و ادامه داد: امریکا از نفوذ معنوی ایران در منطقه هراس دارد و حتی حاضر نیست که روسیه و چین هم برای برقراری امنیت و آرامش در سوریه نقش محوری ایفا کنند اما تهران برای نگاه کاخ سفید اهمیتی قائل نیست و مطابق سیاست‌های مستقل خود عمل ‌می‌کند.
سفیر سابق ایران در سوریه تصریح کرد: گفت‌وگوهای بین‌المللی زمانی موثر خواهد بود که دولت دمشق در آن تصمیم‌گیری‌ها نقش اصلی را بازی کند، ضمن آنکه ایران نیز خواستار توقف خشونت‌ها در سوریه و شروع گفت‌وگوها میان حکومت مرکزی و مخالفان است.
وی افزود: برخی کشورها با هدف تروریست‌پروری در سوریه برای معارضه سلاح، مواد منفجره و پول ارسال می‌کنند که این کار باید متوقف شود.
نماینده مردم تهران،‌ ری،‌ اسلامشهر و شمیرانات در مجلس هفتم، بشار اسد را مسئول ادامه اصلاحات در ساختار سیاسی سوریه خواند و یادآور شد: بازنگری در قانون اساسی، اصلاح قوانین مربوط به احزاب و انتخابات از جمله گام‌های بلندی بود که بشار اسد در ماه‌های اخیر برای پاسخگویی به مطالبات مردم برداشت.
مشاور رییس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس درباره سفر مخالفان بشار اسد به مسکو، تأکید کرد: روسیه می‌خواهد ظرفیتی ایجاد کند تا گفت‌وگوها میان حکومت دمشق و معارضه در مسکو انجام شود.
سخنگوی کوفی عنان فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه اعلام کرد: وی امروز دوشنبه (۱۹ تیر) برای گفتگو با مقامات ایرانی به تهران سفر می کند.عنان پیش از این هم  در ۲۳ فروردین ماه امسال برای رایزنی درباره تحولات سوریه به تهران سفر کرده و با رییس جمهور ، دبیر شورای عالی امنیت ملی و وزیر خارجه ایران گفت وگو کرده بود.
پیش از این سفر کوفی عنان از دعوت نشدن ایران به کنفرانس ژنو انتقاد کرده و خواستار حضور ایران در حل مناقشه سوریه شده بود./
پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet