حلول ماه ربیع الاول
1391/04/21 10:30:13
سرویس استان ها
نماینده مردم آبادان، تاکید کرد:

مهار گردو غبار خوزستان را زنده می‌کند

نماینده مردم آبادان در مجلس، گفت: افزایش گرد و غبار موجب شده است که شاخص اقتصادی این حوزه انتخابیه کاهش یابد.
مهار گردو غبار خوزستان را زنده می‌کند نماینده مردم آبادان در مجلس، گفت: افزایش گرد و غبار موجب شده است که شاخص اقتصادی این حوزه انتخابیه کاهش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/3605.jpg مهار,گردو,غبار,خوزستان,را,زنده,می‌کند Icana

جواد سعدون زاده در گفت‌و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، با بیان این که یکی از مهم‌ترین معضلات و دغدغه‌های مردم مناطق جنوبی کشور، موضوع ریزگردها‌ است، افزود: افزایش پدیده گرد وغبار در مناطق جنوبی باعث افزایش آسیب‌های اجتماعی و به خطر افتادن سلامت مردم شده است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد : کودکان به علت رشد ناقص ریه‌ها و نوع تنفس، بیشتر در معرض حملات ریوی هستند و در مقابل این ریزگردها بسیار حساس ترند. به همین علت ما بیش از هر چیز باید به سلامت مردم بها دهیم، چرا که این نکته از هر مسئله‌ای با اهمیت‌تر است.

وی ادامه داد: اجرا نکردن اقدامات لازم در زمینه بیابان‌زدایی و قطع درختان جنگل، از جمله عوامل اصلی پدیدآورنده معضل گردوغبارهستند که این معضل با جنگل‌کاری و مالچ‌پاشی برطرف می‌شود.

سعدون زاده،افزود: پدیده گرد و غبار در طی چندسال اخیر در استان خوزستان مشکلاتی را برای مردم این استان موجب شده که تشدید بیماری های قلبی، عروقی و تنفسی از جمله عوارض این آلودگی است.

عضوکمیسیون انرژی مجلس، یادآورشد: یکی از بهترین راه مبارزه با گرد و غبار، درختکاری است،اما همان‌طور که همه می‌دانیم بحث درختکاری و زیر پوشش بردن اراضی بیابانی، نیاز به یک برنامه‌ بلندمدت دارد همراه با کارشناسی دارد.

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet