حلول ماه ربیع الاول
1391/04/20 10:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
صرامی‌فروشانی تأکید کرد:

ضعف نظارتی دولت٬ریشه اصلی افزایش گرانی و تورم در کشور

کمیسیون اقتصادی مجلس٬ با بیان این که متأسفانه بیشتر آمارهای دولت درباره میزان تورم و گرانی غیرواقعی است٬ گفت: به‌طور حتم فقدان نظارت علت اصلی افزایش چشمگیر قیمت‌های کالاهای اساسی در کشور است.
ضعف نظارتی دولت٬ریشه اصلی افزایش گرانی و تورم در کشور کمیسیون اقتصادی مجلس٬ با بیان این که متأسفانه بیشتر آمارهای دولت درباره میزان تورم و گرانی غیرواقعی است٬ گفت: به‌طور حتم فقدان نظارت علت اصلی افزایش چشمگیر قیمت‌های کالاهای اساسی در کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/7125.jpg ضعف,نظارتی,دولت٬ریشه,اصلی,افزایش,گرانی,و,تورم,در,کشور Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محسن صرامی‌فروشانی،با اشاره آمارهای منتشر شده از سوی اداره آمار اقتصادی بانک مرکزی مبنی‌بر تورم 22.4 درصد در دوازده ماه اخیر٬ به  مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی)گفت: به‌طور حتم این‌گونه آمارها جنبه واقعی ندارد و هم‌اکنون نرخ تورم در کشور بسیار بالاتر آمارها منتشر شده است.
نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی٬ با تأکید بر اینکه توجیه دولت برای افزایش گرانی‌ها و بالا رفتن تورم٬ موضوع تحریم است٬ افزود: هم‌اکنون بهتر است که دولت به جای توجیه٬ بر افزایش برنامه‌ریزی و نظارت خود متمرکز شود.
وی با اعلام اینکه فقدان نظارت علت اصلی افزایش چشمگیر قیمت‌های کالاهای اساسی است٬ یاد‌آور شد: متأسفانه این انتقاد به بدنه اقتصادی دستگاه اجرایی وارد است که بازار ملتهب کشور را به حال خود گذاشته و هیچ نظارتی نمی‌کند.
این نماینده مجلس نهم٬ با اشاره به راهکارهای مجلس برای کنترل و جلوگیری از افزایش گرانی‌ها در کشور٬ افزود: به‌طور حتم مجلس و کمیسیون اقتصادی بعد از تعطیلات٬ نظارت و کنترل خود را بر عملکرد اقتصادی دولت تشدید می‌کند.
صرامی‌فروشانی خواستار افزایش تعامل میان وزارتخانه‌های دولت شد و گفت: با توجه به این که هم‌اکنون تا پایان عمر دولت دهد حدود یک سال وقت است٬ وزارتخانه‌ها دخیل در گرانی باید جلسات مشترک  خود را خارج از جلسات هیئت دولت افزایش دهند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی(رهروان ولایت)٬ با اشاره به نقش دلال‌ها و واسطه‌ها در افزایش قیمت کالاهای اساسی جامعه٬ یاد‌آور شد: دولت با کمک مجلس باید دست این‌گونه گروه‌‌ها را از سیستم بانک‌ی و به تبع آن از اقتصاد کشور قطع کنند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس٬ با تأکید بر اینکه مهار گرانی‌ها راهکار اقتصادی می‌خواهد٬ تصریح کرد: برخی از مشکلات ریشه اقتصادی داردمانند نقدینگی که موجب تورم و گرانی در جامعه می‌شود./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet