حلول ماه ربیع الاول
1391/04/20 15:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قادری تاکید کرد:

ضعف بانک مرکزی در هدایت نقدینگی به سمت تولید

سیاست درست و معقول و علمی این است که نقدینگی به جای این که جمع آوری شود تا تورم ایجاد نکند،با مدیریت صحیحی به سمت بخش تولید هدایت شود.
ضعف بانک مرکزی در هدایت نقدینگی به سمت تولید سیاست درست و معقول و علمی این است که نقدینگی به جای این که جمع آوری شود تا تورم ایجاد نکند،با مدیریت صحیحی به سمت بخش تولید هدایت شود. https://cdn.icana.ir/d/019/277.jpg ضعف,بانک,مرکزی,در,هدایت,نقدینگی,به,سمت,تولید Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی)، گفت: عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ، در گفتگو با خبرنگار مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی)، گفت:مسئله کنترل و مدیریت نقدینگی حساس است چرا که باید مرز نقدینگی موجود در بازار به شکلی تعیین شود که علاوه بر این که نیازهای تولید را تامین می کند ، منجر به بروز تورم نیز نشود.
نماینده مردم شیراز در مجل شورای اسلامی با تاکید بر این که جمع آوری بیش از حد نقدینگی منجر به خلا منابع موجود برای حمایت از تولید می شود، افزود: سیاست درست و معقول و علمی این است که نقدینگی به جای این که جمع اوری شود تا تورم ایجاد نکند، با مدیریت صحیحی به سمت بخش تولید هدایت شود.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی (رهروان ولایت) ، با انتقاد از عملکرد بانک مرکزی در خصوص مدیریت نقدینگی تاکید کرد: رییس بانک مرکزی در جلسات متعددی که در مجلس حضور داشته است بر لزوم جمع اوری نقدینگی از بازار و تلاش بانک مرکزی برای توجه بیش تر به این مقوله تاکید داشته است.
وی ادامه داد: جمع آوری نقدینگی در جای خود امر قابل کتمانی نیست اما مسئله مهم تر هدایت نقدینگی به سمت بنگاه های اقتصادی و بخش تولید است که متاسفانه بانک مرکزی اهتمام جدی به این مقوله ندارد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات با تاکید بر این که در فاز اول هدفمندی سهم بخش تولید پرداخت نشده است، گفت:بخش تولید امروز به دلیل تبعات ناگزیر اجرای قانون هدفمندی در وضعیت مناسبی به سر نمی برد و از طرف دیگر نیز تورم ناشی از توزیع یارانه نقدی و انبوه نقدینگی در بازار بالا است.
وی در خاتمه تاکید کرد: با توجه به این موضوع هدایت نقدینگی سرگردان در بازار به سمت تولید ضروری به نظر می رسد چرا که هم حمایت لازم از بخش تولید به عمل می آید و سدی در برابر ایجاد تورم ناشی از نقدینگی می شود./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet