عید سعید فطر
1391/04/20 16:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس:

نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی مقرون به صرفه نیست

عبدالله سامری با انتقاد از روند خرید تضمینی محصولات کشاورزی از سوی دولت، گفت: در حال حاضر نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی برای تولید کنندگان کقرون به صرفه نیست که باید توسط دولت مورد توجه قرار گیرد.
نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی مقرون به صرفه نیست عبدالله سامری با انتقاد از روند خرید تضمینی محصولات کشاورزی از سوی دولت، گفت: در حال حاضر نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی برای تولید کنندگان کقرون به صرفه نیست که باید توسط دولت مورد توجه قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/22364.jpg نرخ,خرید,تضمینی,محصولات,کشاورزی,مقرون,به,صرفه,نیست Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛عبدالله سامری، در واکنش به روند کاهشی خرید تضمینی محصولات کشاورزی از سوی دولت،به  مجلس نیوز گفت:خرید تضمینی محصولات کشاورزی از سوی دولت در بلند مدت برای کشاورزان توجیه اقتصادی ندارد، اما به یکباره نیز نباید این سیاست اعمال شود.
نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه تأکید کرد: خریدهای تضمینی محصولات کشاورزی از سوی دولت در حال حاضر باعث شده تا کشاورزان در تولید محصولات مختلف نوآوری نداشته و تولیدات آن ها بر اساس نیاز داخل و خارج از کشور منطبق نباشد.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی (رهروان ولایت) اظهارداشت: سیاست خرید تضمینی محصولات کشاورزی از سوی دولت که در ابتدای هر سال تعیین می شود، سیاست معقولی برای اقتصاد کشاورزی نیست، اما قطع به یکباره آن به ضرر تولید بوده و کشاورزان را با مشکل مواجه می کند.
سامری تصریح کرد: یکی از ایرادات وارد شده به سیاست خرید تضمینی محصولات کشاورزی از سوی دولت این است که کشاورز محصول را بر اساس نیاز بازار تولید نکرده و در نتیجه در بازار آشفتگی بوجود می آید.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان به قانون افزایش بهره وری  محصولات کشاورزی اشاره کرد و یادآور شد: یکی از اهداف این قانون این است که دولت می تواند به جای خرید تضمینی محصولات کشاورزی، قیمت تضمینی این محصولات را تعیین کند، به نحوی که مابه التفاوت قیمت تمام شده محصول را در ازای قیمت های بازار به کشاورز پرداخت کند که این موضوع نیز در یکسان سازی قیمت ها و نیز حمایت از کشاورز موثر است./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet