شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/04/20 17:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

مسئول تعبیر قانون شورای نگهبان است

با تفسیر قانون اساسی از سوی شورای نگهبان مبنی برغیر قانونی بودن تشکیل شورای نظارت بر قانون اساسی از سوی رئیس جمهور، دیگر جای تردیدی در این زمینه باقی نمی‎ماند و دولت موظف به تمکین از قانون است.
مسئول تعبیر قانون شورای نگهبان است با تفسیر قانون اساسی از سوی شورای نگهبان مبنی برغیر قانونی بودن تشکیل شورای نظارت بر قانون اساسی از سوی رئیس جمهور، دیگر جای تردیدی در این زمینه باقی نمی‎ماند و دولت موظف به تمکین از قانون است. https://cdn.icana.ir/d/019/12845.jpg مسئول,تعبیر,قانون,شورای,نگهبان,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ سید حسین نقوی حسینی عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی (رهروان ولایت) به مجلس نیوز گفت:مسئول تعبیر قانون شورای نگهبان است و دولت حق قانونی مبنی بر نظارت بر اجرای قانون اساسی  را ندارد.
نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی افزود : با تفسیر قانون اساسی از سوی شورای نگهبان مبنی برغیر قانونی بودن تشکیل شورای نظارت بر قانون اساسی از سوی رئیس جمهور، دیگر جای تردیدی در این زمینه باقی نمی‎ماند و دولت موظف به تمکین از قانون است.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در این خصوص تاکید کرد: براساس قانون،‌ شورای نگهبان حق تفسیر قانون اساسی را برعهده دارد. زمانی که شورای نگهبان، ایجاد این هیأت را از سوی دولت غیرقانونی می‎داند، همه از جمله دولت باید بر این موضع قانونی تمکین کنند.
وی ادامه داد: موضع گیری مجلس در خصوص این هیات نظارت کاملا روشن و شفاف است و بر انحلال هر چه سریع تر ان تاکید کرد.
نقوی حسین در خصوص این مسئله یاداور شد: دولت اگر بسیار دغدغه اجرای قانون را دارد می تواند خود تعامل جدی تری در این خصوص با مجلس داشته باشد./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet