پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/04/20 18:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آقامحمدی:

اوباما از اطاله مذاکرات،برای انتخابات‌ ریاست‌جمهوری آمریکا بهره‌برداری می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت:اوباما می‌خواهد از به طول انجامیدن مذاکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری بهره‌برداری کند.
اوباما از اطاله مذاکرات،برای انتخابات‌ ریاست‌جمهوری آمریکا بهره‌برداری می‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت:اوباما می‌خواهد از به طول انجامیدن مذاکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری بهره‌برداری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/20145.jpg اوباما,از,اطاله,مذاکرات،برای,انتخابات‌,ریاست‌جمهوری,آمریکا,بهره‌برداری,می‌کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ ابراهیم آقامحمدی به ایسنا گفت:حزب دموکرات برای پیروزی در دور دوم انتخابات ریاست‌‌جمهوری آمریکا با وقت‌کشی، قصد بهره‌برداری از مذاکرات ایران با گروه 1+5 را دارد اما مطمئنا نمی‌تواند از این راه امتیازی برای خود بگیرد مگر آنکه از مذاکرات برای رقابت‌های درون حزبی‌اش استفاده کند.

وی در عین حال خاطر نشان کرد: پیروزی جمهوری‌خواهان و یا دموکرات‌ها در آمریکا هیچ تفاوتی در نحوه سیاست‌های خصمانه‌شان با ایران ندارد و قطعا آنها سیاست‌های همیشگی‌شان برای وارد کردن آسیب به ایران را ادامه می‌دهند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بر ادامه مذاکرات اصرار دارد، گفت:‌ مردمان ما در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یاد گرفته‌اند که چگونه با تمامی فشارها، قناعت کرده و زندگی را ادامه دهند و حتی تمامی این تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده، اکنون نیزاز تحریم‌ها برای بهبود وضعیت خود استفاده می‌کنند.
آقامحمدی با بیان اینکه ادامه مذاکرات منوط به نظر مسئولان مربوطه در دستگاه‌های دیپلماسی و دیگر مسئولان عالیرتبه است، گفت: در حال حاضر رویکرد ایران ادامه مذاکرات است. گرچه تاکنون در مذاکرات، مذاکره کننده ایرانی خیری ندیده‌، اما سیاست کلی نظام و تصمیم‌گیران تاکنون بر ادامه روند مذاکرات می‌باشد.
نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس با اشاره به بندهای دیگری از این بسته پیشنهادی گفت: ایران در این بسته نیز همچون گذشته بر این موضوع تاکید کرده که هیچ مشکلی با نظارت و استقرار دوربین‌ها و بازرسی‌های آژانس بین‌المللی ندارد چرا که تاکید ما طبق فتوای مقام معظم رهبری آن است که هیچگاه بمب اتم نمی‌سازیم. چون ما فتوا را از لحاظ اعتقادی و شرعی به هر چیز دیگری ترجیح می‌دهیم.
آقامحمدی ادامه داد: ایران در فعالیت‌های هسته‌یی‌اش هیچ موضوعی ندارد که بخواهد آن را از آژانس مخفی کند. تمامی فعالیت‌های ما صلح‌آمیز است. البته در این بین این امکان وجود دارد که گروه 1+5 بسته پیشنهادی ایران را قبول نکند چرا که آنها هیچگاه نمی‌خواهند حق مسلم ایران در دستیابی به فناوری صلح‌آمیز هسته‌یی را به رسمیت بشناسند.
وی خاطر نشان کرد: قصد آنها این است که ایران و ایرانی فکر نکند و به فناوری دست پیدا نکند. آنها به دنبال بهانه‌جویی هستند و نمی‌خواهند حق مسلم‌ ما را در چارچوب قوانین ان‌.پی‌.تی به رسمیت بشناسند. آنها دروغ می‌گویند، دنبال بهانه‌جویی هستند و در این راه مطمئنا به تعهدات‌شان نیز در چارچوب قوانین آژانس عمل نمی‌کنند.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد:‌ در همین راستا نباید به حرف‌ها و وعده‌‌های گروه 1+5 خوشبین بود چرا که اگر آنها می‌خواستند حق ایران را به رسمیت بشناسند دیگر هیچ مشکلی وجود نداشت. دستگاه دیپلماسی باید هوشیارانه نسبت به این موارد عمل کرده تا آسیبی به کشور وارد نشود.
آقامحمدی با تاکید بر اینکه ایران به هیچ وجه حاضر به کوتاه آمدنش از دستیابی به فناوری هسته‌یی نیست، گفت: امروز جامعه جهانی همراه با کشورهای عضو گروه 1+5 نیست چرا که تحریم‌های نفتی اعمال شده مصوبه شورای امنیت نمی‌باشد و این کار غیرقانونی توسط اتحادیه اروپا انجام شده است. آنها با این بهانه‌جویی‌ها به دنبال وقت‌کشی هستند اما نمی‌دانند که ایران بر ادامه راه خود مصمم است و این تحریم‌ها هیچ اثری در ما ندارد.
وی یادآور شد:‌از ابتدای انقلاب تاکنون تحریم‌های بسیاری علیه ایران اعمال شده که خیر و برکاتی داشته، اگر این تحریم‌ها نبود ما در بنزین خودکفا نمی‌شدیم وبه پیشرفت دست پیدا نمی‌کردیم. قطعا این دور از تحریم‌ها نیز می‌گذرد و تنها روسیاهی برای کشورهای اروپایی باقی می‌ماند، اتفاقی که آنها در زمان جنگ و برگرداندن سفرایشان از ایران تجربه کردند.
آقامحمدی در پایان تاکید کرد که اگر گروه 1+5 حقوق جمهوری اسلامی را در دستیابی به فناوری هسته‌یی به رسمیت نشناسد، باز هم ایران بر مواضع خود باقی خواهد ماند و با دفاع از حقوقش، راه خود را ادامه می‌دهد./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet