خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/04/20 13:59:29
سرویس سیاسی
ابوترابی‌فرد:

مجمع مجالس آسیایی الگویی از نهاد خانواده به غرب ارائه کند

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نظام خانواده در دنیای اسلام از استحکام و شاکله‌ای ارزشمند برخوردار است، گفت: امید می‌رود مجمع مجالس آسیایی با حفظ نهاد خانواده و جایگاه زن الگوی موفقی را به دنیای غرب ارائه کند.
مجمع مجالس آسیایی الگویی از نهاد خانواده به غرب ارائه کند نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نظام خانواده در دنیای اسلام از استحکام و شاکله‌ای ارزشمند برخوردار است، گفت: امید می‌رود مجمع مجالس آسیایی با حفظ نهاد خانواده و جایگاه زن الگوی موفقی را به دنیای غرب ارائه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/22368.jpg مجمع,مجالس,آسیایی,الگویی,از,نهاد,خانواده,به,غرب,ارائه,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدحسن ابوترابی‌فرد در پایان نوبت صبح نشست کمیته دائمی امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی با تاکید بر ضرورت توجه بر محورهای مطرح شده در نشست امروز گفت: مبارزه با مواد مخدر دغدغه‌ای جهانی است، ضمن اینکه ارتقای جایگاه زنان و حفظ حقوق آنان از موضوعات اجتماعی و سیاسی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محورهای مطرح شده در جلسه امروز به هیچ عنوان رنگ و حاشیه سیاسی ندارد، تاکید کرد:‌ بحث مهاجران و حفظ حقوق آنان از دیگر موضوعاتی است که مجمع مجالس آسیایی باید مورد توجه قرار دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجمع مجالس آسیایی و دبیرکل این نشست می‌تواند از آن بهترین بهره‌گیری را داشته باشند، تصریح کرد: در کنار مجمع مجالس آسیایی مشارکت دولت‌ها و پارلمان‌ها باعث خواهد شد بتوانیم در نگاهی به آینده نشستی را با حضور مسئولان ذی‌ربط اعم از دستگاه‌های اجرایی، پارلمان‌ها و دولت‌ها داشته باشیم تا با مشارکت همگانی به تصمیمات قابل اجرا رسیده و الگویی برای جهان ارائه کنیم.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه مجمع مجالس آسیایی باید اجماع دولت‌ها و پارلمان‌ها را در کنار خود داشته باشد، تصریح کرد: امروز شاهدیم که در غرب تحت عنوان دفاع از حقوق زن، نظام خانواده ویران شده و در آینده نزدیک ما باید با نورافکن‌های قوی کشورهای غربی را مورد مطالعه قرار دهیم و فرزندی را پیدا کنیم که پدر خود را شناخته و در خانواده رشد کرده باشد.

ابوترابی‌فرد با تاکید بر اینکه نظام خانواده در دنیای اسلام و آسیا از استحکام و شاکله ارزشمند برخوردار است، افزود: در نگاه اسلام زن در جایگاه فاخری قرار گرفته به طوری که علاوه بر نقش اجتماعی، سیادت و ریاست خانواده را نیز عهده‌دار است.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیدواریم با حفظ نهاد خانواده و جایگاه زن به‌عنوان رئیس خانواده راه را برای حضور زنان در عرصه سیاسی، اجتماعی و علمی فراهم کرده و الگوی موفقی را به دنیایی که از این حوزه آسیب جدی دیده‌ است، ارائه کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet