هدر موبایل
1391/04/20 14:55:00
سرویس اقتصادی
عزیزی موافق طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی/

احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تأخیرهای بودجه را می‌کاهد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه انحلال سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به تأخیرهای دولت در ارائه لایحه بودجه دامن زد، گفت: این طرح موجب سازماندهی عملیات‌ها در تدوین قوانین برنامه و بودجه می‌شود.
احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تأخیرهای بودجه را می‌کاهد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه انحلال سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به تأخیرهای دولت در ارائه لایحه بودجه دامن زد، گفت: این طرح موجب سازماندهی عملیات‌ها در تدوین قوانین برنامه و بودجه می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/20683.jpg احیای,سازمان,مدیریت,و,برنامه‌ریزی,تأخیرهای,بودجه,را,می‌کاهد Icana

قاسم عزیزی در گفت‌وگو با خبرگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی که در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در حال تدوین است، گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی قدمت بسیاری در امور برنامه‌ریزی و ساختاری کشور دارد و قطعاً انحلال این سازمان در دولت نهم تبعاتی را به دنبال داشت.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در حد معاونت اداره شود یا ریاستی مستقل داشته باشد در اجزا، ساختار و عملکرد آن تأثیرگذار است.

وی ادامه داد: برای چنین دستگاه عظیمی که مسئولیت تدوین مهم‌ترین برنامه‌های راهبردی کشور مثل قانون برنامه و بودجه را بر عهده دارد، تشکیلاتی منسجم ضرورتی غیر قابل انکار است.

این نماینده مردم در مجلس  نهم تأکید کرد: البته با تغییر ساختار معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی، این سازمان مستقل  از دولت نخواهد بود چراکه پیش از این هم این سازمان با ریاست معاون رئیس جمهور اداره می‌شد و این مسئله طبیعی به شمار می‌آید.

عزیزی یادآور شد: اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی باید مستقل از دولت عمل کند سخن کارشناسی نیست چراکه تدوین بودجه باید با همیاری و همکاری دولت انجام شود.

وی با اشاره به تأخیرهای طولانی مدت دولت در ارائه لوایح بودجه به مجلس، تصریح کرد: تشکیلات مستقل سازمان برنامه و بودجه می‌تواند تأخیرهای اخیر در ارائه لایحه بودجه از سوی دولت را بهبود ببخشد.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس که از موافقان طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی است، گفت: قطعاً با تشکیل چنین سازمانی، قوانین برنامه‌ها و بودجه منظم‌تر و دقیق‌تر تدوین می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet