هدر موبایل
1391/04/20 16:47:48
سرویس سیاسی
امیری خامکانی در پاسخ نماینده افغانستان در APA:

رفتار ایران با مهاجران افغانی عادلانه است

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به رفتار عادلانه با مهاجران افغانی یادآور شد: متخلفان افغانی همچون شهروندان ایرانی مورد محاکمه و مجازات قرار می‌گیرند.
رفتار ایران با مهاجران افغانی عادلانه است عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به رفتار عادلانه با مهاجران افغانی یادآور شد: متخلفان افغانی همچون شهروندان ایرانی مورد محاکمه و مجازات قرار می‌گیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/20338.jpg رفتار,ایران,با,مهاجران,افغانی,عادلانه,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ،در نشست کمیته دائمی امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی، حسین امیری خامکانی با بیان اینکه اظهارات نماینده افغانستان درباره برخورد ناعادلانه با مهاجران افغانی در ایران سوءتفاهم است، گفت: افغانی‌ها در کل کشور ایران اعم از شهرها و روستاها حضور دارند و تا آنجا که به قدرت حاکمیتی و نظام اسلامی ما بازمی‌گردد، از حقوق کافی برخودار هستند.

نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت کارگران افغانی در ایران توضیح داد: کارگران افغانی از حقوقی مشابه کارگران ایرانی برخوردارند ضمن آنکه بسیاری از مهاجران افغان در ایران به مدرسه می‌روند، ثروت به دست می‌آورند، پولدار می‌شوند و البته آنها که خلاف می‌کنند همچون سایر شهروندان ایرانی محاکمه می‌شوند.

وی با اشاره به وجود نیروهای انسانی بیکار در ایران بیان کرد: با وجود آنکه کشور ما نیروی بیکار فراوانی دارد، افغانی‌ها به کار مشغول هستند و هیچ زمان حقوق آنها نفی نشده و تعرضی نیز در کار نبوده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس نهم خطاب به نماینده افغانستان گفت: بسیاری از مهاجران افغانی به صورت غیرمجاز وارد ایران شده‌اند؛ حال شما بگویید با این حجم عظیم مهاجران غیرقانونی که با روش‌های غیرمعمول نقل و انتقال می‌کنند و در توزیع مواد مخدر نیز دست دارند، چه باید کرد؟

وی با اشاره به سعه صدر ایران در برخورد با متخلفان افغانی تصریح کرد: ایران با تمام مهاجران افغانی که به صورت مجاز وارد کشور می‌شوند و حتی آنها که غیرمجاز هستند ولی به کار و اشتغال سالم می‌پردازند، برخورد بسیار عادلانه‌ای دارد و البته با مجرمان افغانی نیز همچون شهروندان ایرانی برخورد می‌کند.

امیری خامکانی از نماینده افغانستان خواست در صورتی که مواردی از تضییع حقوق مهاجران افغانی به آنها گزارش شده، ارائه کند تا از سوی کشور ایران مورد بررسی قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet