پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/04/20 15:09:54
سرویس سیاسی
حقیقت پور تشریح کرد:

همکاری ایران،‌ گزینه مطلوب افغانستان در تامین امنیت

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با یادآوری اشتراکات فرهنگی، ‌زبانی و ‌دینی میان ایران و افغانستان، بر نقش سازنده ایران در تامین امنیت افغانستان، تاکید کرد.
همکاری ایران،‌ گزینه مطلوب افغانستان در تامین امنیت عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با یادآوری اشتراکات فرهنگی، ‌زبانی و ‌دینی میان ایران و افغانستان، بر نقش سازنده ایران در تامین امنیت افغانستان، تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/17559.jpg همکاری,ایران،‌,گزینه,مطلوب,افغانستان,در,تامین,امنیت Icana

منصور حقیقت پور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت،  گفت: چندی پیش وزیر امور خارجه آمریکا، کابل را متحد اصلی واشنگتن خارج از ناتو خواند تا شکست آمریکا و غرب را در این کشور توجیه کند اما واقعیت آن است که سخنان کلینتون فقط برای مصرف داخلی و مانیفست انتخاباتی اوباما کاربرد دارد.

نماینده مردم اردبیل ، نیر‌،نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر شکست غرب در تامین امنیت و مبارزه با تروریسم و مواد مخدر در افغانستان، افزود: مردم افغانستان، رفتار آمریکا و غرب در جنگ افروزی‌ها را محکوم می‌کنند و حضور نظامیان ناتو در کشور خود را عامل تشدید کننده بحران بی‌ثباتی، ناامنی، گسترش تروریسم و افزایش قاچاق مواد مخدر‌ می‌دانند.

وی با یادآوری حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران برای رهایی ملت افغانستان از سلطه شوروی و طالبان، تصریح کرد: ایران اسلامی همواره حسن همجواری خود را به همسایگان و خصوصا افغانستان نشان داده‌ و در جهت تقویت اعتماد آنها گام بر‌داشته است.

حقیقت پور با تاکید بر قابلیت مردم افغانستان در تامین امنیت داخلی کشور خود، گفت: مردم افغانستان سلطه قدرت‌های خارجی بر این کشور را برنمی‌تابند و با دخالت غرب در کشور مخالفت می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، یادآور شد: ایران آمادگی این را دارد که آموزه‌های نظامی، دکترین‌های امنیتی و تولیدات دفاعی خود را در اختیار افغانستان قرار دهد و به عنوان متحد و دوست در این کشور به ایفای نقش بپردازد و نقشی پر‌رنگ در تامین امنیت افغانستان و منطقه ایفا کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet