حلول ماه ربیع الاول
1391/04/21 09:01:12
سرویس اقتصادی
ندیمی‌مخالف طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی/

احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی فایده ای ندارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی با اشاره به اینکه احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی فایده ای ندارد گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی وقت به دلیل استقلالی که داشت سرعت درتصویب پروژه ها را کم می کرد و مانعی برسر سرعت اجرای پروژه ها بود ودراین باره پاسخگونبود.
احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی فایده ای ندارد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی با اشاره به اینکه احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی فایده ای ندارد گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی وقت به دلیل استقلالی که داشت سرعت درتصویب پروژه ها را کم می کرد و مانعی برسر سرعت اجرای پروژه ها بود ودراین باره پاسخگونبود. https://cdn.icana.ir/d/019/22442.jpg احیای,سازمان,مدیریت,و,برنامه,ریزی,فایده,ای,ندارد Icana

ایرج ندیمی درگفت‌ وگوبا خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: پس از تبدیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی به معاونت هم تغییری دررابطه مجلس با معاونت ایجاد نشد و هنوز هم همان مشکل پاسخگویی وجود دارد و مجلس نمی تواند پرسشگر باشد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل درمجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که مشکل سطح ارتباط بین این معاونت و مجلس وجود دارد گفت: ممکن بود قبلا سازمان درمقابل خواسته وزرا مقاومت کند والان این روابط به هم خورده است .

وی با اشاره به این که با انحلال سازمان و تشکیل معاونت تنها رابطه ریاست جمهوری با معاونت تسهیل شد تصریح کرد: احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی فایده ای ندارد وبا توجه به این که تصمیماتی برای مصوبات 20 سال آینده گرفته شده است احیا و عدم احیای سازمان تاثیری در روند کار ندارد.

این عضوکمیسیون اقتصادی مجلس درباره تسریع درزمان ارایه بودجه با وجود سازمان مدیریت و برنامه ریزی اظهارداشت: ممکن است درزمان ارائه بودجه تاثیری داشته باشد اما درمحتوا بی تاثیر است.

گفتنی است یکی از اقدامات محمود احمدی‌نژاد در زمان روی کار آمدن، انحلال یا تعطیلی سازمان برنامه و بودجه کشور بود.

تیرماه 86 بود که شورای عالی اداری ایران که ریاست آن را محمود احمدی نژاد، بر عهده دارد، دستور انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور را صادر کرد.بر اساس این تصمیم، بعد از انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی، معاونتی در نهاد ریاست جمهوری به نام "معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور" تشکیل شد.احمدی نژاد در جلسه شورای عالی اداری درباره هدف از تغییرات جدید در سازمان مدیریت گفته بود: با توجه به تغییر ماموریت های سازمان مدیریت و برنامه ریزی، باید ساختار این نهاد دچار تحول شود که هدف آن، تقویت و ارتقای نظام برنامه ریزی و نظارت در کشور است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet