هدر موبایل
1391/04/20 15:36:21
سرویس سیاسی
آصفری:

ایران می‌تواند گفت‌وگوهای سیاسی را در سوریه برقرار کند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ ایران به واسطه ارتباط قدیمی و تنگاتنگ خود با جریان‌های مختلف در سوریه تنها کشوری است که می‌تواند گفت‌وگوهای سیاسی را در سوریه برقرار کند.
ایران می‌تواند گفت‌وگوهای سیاسی را در سوریه برقرار کند عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ ایران به واسطه ارتباط قدیمی و تنگاتنگ خود با جریان‌های مختلف در سوریه تنها کشوری است که می‌تواند گفت‌وگوهای سیاسی را در سوریه برقرار کند. https://cdn.icana.ir/d/019/15471.jpg ایران,می‌تواند,گفت‌وگوهای,سیاسی,را,در,سوریه,برقرار,کند Icana

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره سفر اخیر کوفی عنان به تهران برای حل مناقشه سوریه، گفت:‌ کوفی عنان اگر می‌خواهد نقش بی‌طرفانه خود را در مساله سوریه حفظ کند، باید به طور شفاف بگوید که چه کسانی به او فشار می‌آوردند تا از ایران برای حضور در کنفرانس ژنو دعوت نشود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران می‌تواند موثرترین نقش‌ها را در حل بحران سوریه ایفا کند، افزود: ایران به واسطه ارتباط قدیمی و تنگاتنگ خود با جریان‌های مختلف سوری، تنها کشوری است که می‌تواند گفت‌وگوهای سیاسی را در سوریه برقرار کند.

وی با یادآوری توافق پشت پرده اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب برای سرنگونی حکومت بشار اسد، یادآور شد: برخی از کشورهایی که در کنفرانس ژنو حضور یافتند، سلاح‌های مخالفان سوری را فراهم می‌کنند که برای توقف خشونت در سوریه باید این اقدام‌های خصمانه متوقف شود.

آصفری با بیان اینکه برقراری امنیت در سوریه با کمک ایران محقق می‌شود، گفت: کوفی عنان باید اعلام کند که سلاح‌ها چگونه به دست معترضان افتاده و چه کسانی این سلاح‌ها را در اختیار مخالفان گذاشته چون این کار باعث شد که مردم بی‌گناه در سوریه به خاک و خون کشیده شوند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، حکومت اسد در سوریه را تنها سرپل ارتباطی برای حمایت از مقاومت فلسطین و حزب‌الله خواند و افزود: این تنها علتی است که غرب می‌خواهد نظام سیاسی حکومت دمشق تغییر کند چون در این صورت می‌تواند مقاومت اسلامی را در منطقه تضعیف یا سرکوب کند.

وی با تاکید بر اینکه در موضوع حل بحران سوریه باید به نظر مردم رجوع شود، گفت: نسخه‌ای که برای لیبی پیچیده شد در مورد سوریه کارکرد ندارد زیرا در لیبی با آغاز قیام مردم، ارتش به معترضان پیوست اما در سوریه به غیر از تعداد محدودی از افسران ارتش که استعفا دادند، اتفاق خاصی نیفتاد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌ با وجود اینکه مدت زیادی از جنجال‌ها در سوریه گذشته است، ارتش سوریه جایگاه و شالوده خود را حفظ کرده و امنیت در دمشق و حلب که یکی از استان‌های بزرگ سوریه است؛ برقرار است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet