حلول ماه ربیع الاول
1391/04/20 15:54:29
سرویس فرهنگی
لاله افتخاری در واکنش به مصادره ذخایر فرهنگی و علمی کشورمان عنوان کرد:

عملکرد ضعیف مسوولان درحفظ و معرفی مشاهیر کشور

دبیر اول کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این که در زمینه بهره‌گیری و حفظ ذخایر و مشاهیر فرهنگی و علمی ضعف‌هایی داریم، گفت: باید از مصادره مشاهیر کشورمان توسط سایر کشورها جلوگیری کنیم.
عملکرد ضعیف مسوولان درحفظ و معرفی مشاهیر کشور دبیر اول کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این که در زمینه بهره‌گیری و حفظ ذخایر و مشاهیر فرهنگی و علمی ضعف‌هایی داریم، گفت: باید از مصادره مشاهیر کشورمان توسط سایر کشورها جلوگیری کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/9054.jpg عملکرد,ضعیف,مسوولان,درحفظ,و,معرفی,مشاهیر,کشور Icana

لاله افتخاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت در واکنش به ساخت فیلم تحریف شده‌ای در مورد زندگی ابن سینا و نقشه برخی کشورها برای مصادره مشاهیر ایرانی گفت: باید از طرف مسئولان فرهنگی، فرهنگ‌سازان جامعه و مسئولان حاضر در عرصه بین‌المللی  اقدامات جدی برای دفاع از جایگاه مشاهیر کشورمان و ثبت زندگینامه آنان و معرفی در عرصه های داخلی و خارجی انجام شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که اطلاع رسانی در مورد مشاهیر کشورمان و معرفی آنها در قالب یک همایش و یا برنامه‌های مشابه امکان‌پذیر نیست، اظهار داشت: باید اطلاع‌رسانی گسترده‌تری در قالب چاپ بولتن و بروشور و ساخت فیلم در این زمینه انجام شود.

وی با بیان این که برخی از کشورها از نظر عقبه فرهنگی و تمدنی بسیار ضعیف هستند، افزود: البته خوشبختانه کشور ما از پیشینه فرهنگی و تمدنی بسیار غنی برخوردار است و به همین دلیل کشورهایی که از این غنا بهره‌مند نیستند، در پی مصادره مشاهیر فرهنگی و علمی ما همچون ابن سینا هستند.  

افتخاری با بیان این که برخی کشورها حتی از یک سرباز گمنام، یک نماد فرهنگی و اسطوره الهام بخش می‌سازند، تصریح کرد: این در حالی است که کشورما با داشتن شهدا، جانبازان و ایثارگران از نظر وجود این نمادها بسیار غنی است که باید آنها را به خوبی معرفی و حفظ کند.

دبیر اول کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از این موضوع که در حفظ و معرفی ذخایر فرهنگی و مشاهیر کشورمان دچار نقص‌ها و مشکلاتی هستیم، گفت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که چه اندیشمندانی که در قید حیات نیستند و چه مشاهیری که در حال حاضر در قید حیات هستند، حفظ و به درستی معرفی شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet