خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/04/20 16:09:52
سرویس اقتصادی
تاجگردون مخالف طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی/

دولت اعتقادی به احیای سازمان مدیریت ندارد،اقدام مجلس بی‌فایده است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه نهاد برنامه‌ریزی و مدیریت کشور چه به اسم سازمان باشد چه معاونت زیر نظر معاون رئیس جمهور است، گفت: به علت اینکه دولت اعتقادی به تشکیل سازمان مدیریت و برنامه ندارد، احیای آن بی فایده کمکی به حال کشور نمی‌کند.
دولت اعتقادی به احیای سازمان مدیریت ندارد،اقدام مجلس بی‌فایده است عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه نهاد برنامه‌ریزی و مدیریت کشور چه به اسم سازمان باشد چه معاونت زیر نظر معاون رئیس جمهور است، گفت: به علت اینکه دولت اعتقادی به تشکیل سازمان مدیریت و برنامه ندارد، احیای آن بی فایده کمکی به حال کشور نمی‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/20144.jpg دولت,اعتقادی,به,احیای,سازمان,مدیریت,ندارد،اقدام,مجلس,بی‌فایده,است Icana

غلامرضا تاجگردون درگفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی که غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس پیشنهاد دهنده آن است، گفت: بر اساس اصول قانون اساسی حق انحلال و تشکیل سازمان‌ها به عهده رئیس جمهور است و رئیس جمهور می‌تواند در صورتی که سازمانی کارایی لازم را ندارد آن را منحل و اگر سازمانی در چارت اجرایی کشور می‌تواند کارآمدی داشته باشد، سازمانی را تشکیل دهد.

اگر دولت به تشکیل سازمان مدیریت و برنامه اعتقادی نداشته باشد، تشکیل این سازمان و انحلال معانت برنامه ریزی  و نظارت راهبردی کمکی به کشور نمی‌کند 

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر دولت به تشکیل سازمان مدیریت و برنامه اعتقادی نداشته باشد، تشکیل این سازمان و انحلال معانت برنامه ریزی  و نظارت راهبردی کمکی به کشور نمی‌کند.

وی با بیان اینکه طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی که پیشنهاد دهنده آن یکی از اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات است، هنوز در کمیسیون مطرح نشده ادامه داد: این طرح باید  در جهت احیای بخش‌های اغفال شده سازمان مدیریت و برنامه باشد.

باید حلقه‌های مفقوده را احیا کرد نه نام‌‎ سازمان را

تاجگردون که سمت معاونت سازمان برنامه و بودجه را در کارنامه کاری خود دارد، یادآور شد: با انحلال سازمان مدیریت و برنامه و تشکیل معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور حلقه‌های مهمی همچون شوراهای فرادستی و بالادستی از گم شد که نیاز به احیای این ساختار در سازمان برنامه ریزی کشور است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تأکید کرد: رئیس سازمان مدیریت و برنامه نیز معاون رئیس جمهور است و در شرایط کنونی هم که این سازمان به شکل معاونت اداره می‌شود، معاون رئیس جمهور حرف اول و آخر را می‌زند، یعنی با این تغییر نام استقلال سازمان یا معاونت دست خوش تغییر نمی‌شود.

این در حالی است که غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به عنوان پیشنهاد دهنده طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفته است که برای اینکه پس از پایان برنامه پنجم نگوییم فقط ۲۵درصد از اهداف برنامه محقق شد، طرحی را به منظور احیای سازمان مدیریت و برنامه ارائه خواهم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet