شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/04/20 16:45:49
سرویس سیاسی
موسوی لارگانی تاکید کرد:

منافع کابل، در گرو تقویت روابط با تهران

عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی، نفوذ معنوی جمهوری اسلامی ایران را در میان ملت‌های مسلمان منطقه به‌ویژه افغانستان، عامل تمایل ملت افغانستان به گسترش روابط نظامی‌ و امنیتی با تهران خواند.
منافع کابل، در گرو تقویت روابط با تهران عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی، نفوذ معنوی جمهوری اسلامی ایران را در میان ملت‌های مسلمان منطقه به‌ویژه افغانستان، عامل تمایل ملت افغانستان به گسترش روابط نظامی‌ و امنیتی با تهران خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/13503.jpg منافع,کابل،,در,گرو,تقویت,روابط,با,تهران Icana

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، با یادآوری نقش موثر ایران در برقراری ثبات در منطقه، تصریح کرد: سیاست ایران مبتنی بر عدم مداخله در امور داخلی کشورها است که این مسئله ملت‌های مسلمان جهان را به سمت برقراری روابط با ایران متمایل می‌کند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، برگزاری مانور‌های نظامی را نشانه اقتدار ایران خواند و ادامه داد: برگزاری رزمایش‌ها از سوی سپاه و ارتش ایران، وحشت غرب را به دنبال داشت و بر نقش تهران در مبادلات منطقه‌ای و فرا‌منطقه‌ای افزود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، تشریح کرد: ملت و دولت افغانستان همواره بر لزوم ایجاد انسجام و اتحاد میان کابل و تهران تاکید دارند و از حمایت‌های اقتصادی، امنیتی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کنند.

موسوی لارگانی با یادآوری رویکرد دوستانه جمهوری اسلامی ایران در قبال افغانستان، گفت: مردم افغانستان،  ایران را حامی خود می‌دانند و بر همین اساس از تقویت همکاری‌های دوجانبه استقبال می‌کنند، زیرا بر این امر اشراف دارند که سیاست خارجی جمهوری اسلامی همواره مبتنی بر مواضع صلح طلبانه است.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، تصریح کرد: امنیت جمهوری اسلامی ایران و افغانستان به دلیل دارا بودن مرزهای طولانی به هم‌گره خورده است و گسترش همکاری‌های آنها، ظرفیت‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی میان دو کشور را تقویت می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet