هدر موبایل
1391/04/20 16:31:31
سرویس سیاسی
حسینی:

سفر عنان به تهران اعتراف به شکست اجلاس ژنو بود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سفر کوفی عنان به تهران حاکی از شکست اجلاس ژنو و اعتراف به نقش پر رنگ ایران در حل مناقشه سوریه بود.
سفر عنان به تهران اعتراف به شکست اجلاس ژنو بود عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سفر کوفی عنان به تهران حاکی از شکست اجلاس ژنو و اعتراف به نقش پر رنگ ایران در حل مناقشه سوریه بود. https://cdn.icana.ir/d/019/22332.jpg سفر,عنان,به,تهران,اعتراف,به,شکست,اجلاس,ژنو,بود Icana

سید باقر حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره سفر کوفی عنان به تهران برای حل مناقشه سوریه، گفت: نمی‌توان نقش جمهوری اسلامی را در حل مشکلات منطقه به ویژه مساله سوریه نادیده گرفت.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی افزود: ‌ناکامی و شکست کنفرانس ژنو و مذاکراتی که بدون در نظر گرفتن نقش ایران در سوریه صورت گرفت، به خوبی نشان داد که بدون دخالت ایران امکان حل بحران در سوریه وجود ندارد و کلید حل مشکلات در اختیار منطق جمهوری اسلامی است.

وی تاکید کرد: ‌سفر کوفی عنان به تهران اعتراف به نقش پر رنگ ایران  در منطقه بود وگرنه استکبار هیچ‌گاه اجازه چنین کاری را به فرستاده ویژه سازمان ملل نمی‌داد.

حسینی دخالت بیگانگان را موجب تشدید بحران سوریه خواند و افزود: در شرایطی که آمریکا خود را ارباب جهان می‌داند و کشورهای عربی نیز گوش به فرمان آمریکا هستند، قبول اینکه ایران در منطقه نقش‌آفرینی کند برای آنها مشکل است بنابراین در این مسیر سنگ‌اندازی می‌کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه هدف غرب چپاول ثروت‌های ملت‌ها و خدمت به رژیم صیهونیستی در منطقه است؛ گفت: ‌آنها نمی‌خواهند ایران که مخالف سیاست‌های استکباری آمریکا در جهان است، ابتکار عمل را بدست بگیرد.

وی درباره نقش ایران در حل بحران سوریه، تصریح کرد: ایران به عنوان یک کشور بی‌طرف در سوریه عمل می‌کند که این منطق میان مردم  سوریه و همچنین دولت دمشق قابل قبول است.

وی گفت:‌ دولت دمشق نیز معاهدات و قوانین و مقررات  بین‌المللی را  پذیرفته و  به دنبال ایجاد اصلاحات در این کشور است.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس، توزیع اسلحه را یکی از علل به بن‌بست رسیدن اقدامات صلح‌جویانه در سوریه برشمرد و گفت: اقدام کشورهای غربی و عربی در ارسال سلاح برای مخالفان دولت دمشق، از دیدگاه قوانین و مقررات بین‌المللی محکوم است و دخالت در امور داخلی این کشور  به حساب می‌آید.

وی تاکید کرد:‌ ارتش سوریه توان جلوگیری از بمب‌گذاری‌ها و اغتشاش‌ها را دارد و می‌تواند به تنهایی امنیت را در سوریه برقرار کند به شرطی که بیگانگان از آشوبگران حمایت نکنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ‌در سیاست‌ غربی‌ها دوگانگی وجود دارد، یادآور شد: اگر غربی‌ها به دنبال حل تنش‌ها در سوریه هستند چرا اسلحه و مهمات در اختیار مخالفان و معارضان سوری قرار می‌دهند و به جنگ‌افروزی کمک می‌کنند.

صبح امروز (سه‌شنبه) کوفی عنان فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه با وزیر امور خارجه کشور بحث و رایزنی کرد. عنان پیش از سفر به تهران با بشار اسد ملاقات داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet