عید سعید فطر
1391/04/21 08:44:02
سرویس اقتصادی
امیری‌خامکانی در واکنش به افزایش صادرات برق به عراق:

تیر و مرداد پیک مصرف برق؛ صادارت به عراق معنایی ندارد

رئیس کمیته برق کمیسیون انرژی با بیان اینکه دو ماه تیر و مرداد بیشترین مصرف برق در کشور را داریم، تأکید کرد: در چنین شرایطی صادرات برق به عراق معنایی ندارد.
تیر و مرداد پیک مصرف برق؛ صادارت به عراق معنایی ندارد رئیس کمیته برق کمیسیون انرژی با بیان اینکه دو ماه تیر و مرداد بیشترین مصرف برق در کشور را داریم، تأکید کرد: در چنین شرایطی صادرات برق به عراق معنایی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/4592.jpg تیر,و,مرداد,پیک,مصرف,برق؛,صادارت,به,عراق,معنایی,ندارد Icana

حسین امیری خامکانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت افزایش صادرات برق به عراق را در شرایطی کشور در زمان پیک مصرف خود به سر می‌برد، غیر قابل توجیه خواند و افزود: بیشترین مصرف برق در کشور در ماه‌های تیر و مرداد است و در این شرایط بیشترین مصرف در این دو ماه مصرف برق خانگی است به همین دلیل کارخانه های کشور با مشکل کمبود برق مواجه می‌شوند و باید برای این مسئله از قبل برنامه داشت.

نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نیاز داخل کشور باید در اولویت کاری مسئولان تأمین برق کشور قرار داشته باشد، یادآور شد: اگر تعهدی برای صادرات برق به عراق بوده است باید پیش بینی‌های لازم برای بهبود اوضاع صورت می‌گرفت.

وی تصریح کرد: در اولین نشست کمیسیون انرژی که با حضور وزیر نیرو برگزار خواهد شد، مسئله کمبود برق صنایع و افزایش صادارت برق به عراق بررسی خواهد شد.

مسئولان توضیح دهند

رئیس کمیته برق کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: مسئولان برق کشور باید توضیح دهند در شرایطی که صنایع کشور با مشکل بحران برق مواجه هستند، افزایش صادرات برق به عراق چه توجیهی دارد.

میزان مبادلات برون مرزی برق ایران با کشورهای همسایه در حالی به 1745 مگاوات رسید که بیشترین صادرات برق ایران به عراق به میزان یک هزار و 139 مگاوات بوده است./
 
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet