خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1391/04/20 17:22:00
سرویس اجتماعی
زاکانی در نشست سامانه هم‌اندیشی تشکل‌های غیردولتی ایران؛

تشکل‌های غیردولتی راه را برای ریل‌گذاری مجلس هموار می‌کنند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه هم‌اکنون ۳۳ سال از انقلاب گذشته و دیگر وقت سعی و خطا نیست؛ گفت: تشکل‌های غیردولتی می‌توانند به بهتر شکل‌گیری قانون‌های تصویب شده در مجلس کمک کنند و راه را برای ریل‌گذاری مجلس هموار کنند.
تشکل‌های غیردولتی راه را برای ریل‌گذاری مجلس هموار می‌کنند عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه هم‌اکنون 33 سال از انقلاب گذشته و دیگر وقت سعی و خطا نیست؛ گفت: تشکل‌های غیردولتی می‌توانند به بهتر شکل‌گیری قانون‌های تصویب شده در مجلس کمک کنند و راه را برای ریل‌گذاری مجلس هموار کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/1340.jpg تشکل‌های,غیردولتی,راه,را,برای,ریل‌گذاری,مجلس,هموار,می‌کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علیرضا زاکانی در نشست سامانه هم‌اندیشی تشکل‌های غیردولتی ایران به‌عنوان یکی از موسسان این سامانه با بیان اینکه براساس سخنان مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) مجلس در رأس امور است، افزود: نهاد قانونگذاری براساس وظیفه و ذات خود باید کار ریل‌گذاری کشور را انجام دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر عملکرد مثبت مجلس هشتم در ایجاد پیوستگی میان خانه ملت و تشکل‌های غیردولتی گفت: این گروه‌ها می‌توانند نتایج کار خود را در جهت کارآمد کردن مجلس در اختیار نمایندگان قرار دهند.

وی اعلام کرد: هم‌اکنون بعد از 33 سال از گذشت انقلاب دیگر وقت سعی و خطا نیست. استفاده از تمام توان تخصصی کشور می‌تواند در پیشبرد اهداف کمک شایانی کند.

زاکانی با اشاره به فواید استفاده از تشکلات غیردولتی و نیروی تخصصی در مجلس افزود: زمانی که موضوعی در داخل مجلس مانند طرح یا لایحه مطرح می‌شود این مجموعه می‌توانند به کمک مجلس بیایند تا اثرگذاری قوانین بالا برود.

وی ادامه داد: این تشکل‌های غیردولتی می‌توانند به بهتر شکل‌گیری قانون‌های تصویب شده در مجلس کمک کنند و بازخورد این قوانین را به نمایندگان ارائه دهند تا مجلس ثمره کار خود را مشاهده کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس پیوستگی مجلس با متن نخبگان جامعه را مطلوب دانست و تصریح کرد: هم‌اکنون بیش از 2 هزار تشکل در سامانه هم‌اندیشی تشکل‌های غیردولتی ایران ثبت شده است که در آن 8 گروه‌بندی تخصصی و 42 کمیته فعالیت می‌کنند.

زاکانی با اعلام اینکه هم‌اکنون حدود 9 نفر از نمایندگان مجلس جزو موسسان سامانه هم‌اندیشی تشکل‌های غیردولتی ایران هستند، اظهار داشت: حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد، ذوالانوار، نجابت، نادران، دهقان، افخمی، حاجی، جوکار و عرب‌زاده جزو موسسان این سامانه به شمار می‌آیند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از تشکیل فراکسیون تشکل‌های غیردولتی ایران در مجلس خبر داد و گفت: در آینده نزدیک انتخابات و مراحل تشکیل این فراکسیون انجام می‌شود. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet