پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/06/04 14:07:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

علیخانی: ما خود را ملزم می‌دانیم برای نتیجه‌بخشی سفرهای استانی کمک کنیم

همه ما خود را ملزم می‌دانیم برای کارآمدی و نتیجه‌بخشی سفرهای استانی به مسؤولان دولتی کمک کنیم.

قدرت‌الله علیخانی، نماینده مردم بویین‌زهراو آوج، دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه 4 شهریور گفت: در هفته‌های اخیر برخی از دوستداران و همکاران که در صف‌بندی داخل مجلس بعنوان فراکسیون اکثریت شناخته می‌شوند به بهانه پاسخگویی به نطق پیش از دستور دونفر از همکاران جناح اقلیت، حملات شدیدی را به جریان اصلاحات و شخصیت‌های تأثیرگذار اصلاح‌طلب و نیز سیاست‌های مورد عمل داخلی و خارجی در دوره اصلاحات آغاز کردند. این دوستان تلاش می‌کنند اصلاح‌طلبان را آغازکننده درگیری‌ها معرفی و سخنان تند و بعضاً‌ غیرمنصفانه خود را مقابله‌ به مثل معرفی کنند. اینجانب علی‌رغم میل باطنی برای جلوگیری از تحریف حقایق تاریخی و شفاف‌سازی وقایع دوره حساس کنونی ناچار هستم عرایضی را تقدیم همکاران محترم و ملت شریف ایران نمایم.

علیخانی ادامه داد: حقیر در سال‌های اخیر علی‌رغم ارتباط صمیمی با بزرگانی از جناح موسوم به محافظه‌کار یا اصولگرا و ارادت به شخصیت‌هایی همچون حضرت‌ آیت‌الله مهدوی کنی و حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق‌نوری در خط‌بندی‌های سیاسی به جریان اصلاح‌طلبان نزدیکی بیشتری داشتم اما در عین حال این نزدیکی هیچگاه باعث نشد که در برابر انحرافات خواسته یا ناخواسته سکوت کنم که بعضی از همکاران که در مجلس ششم حضور داشتند قطعاً واقف هستند اما برخی موضعگیری‌های غلط دلیلی موجه برای اتهام افکنی و حمله و هتاکی به کل مجلس ششم نمی‌باشد.

وی افزود: آنچه اکنون مایه گلایه از بعضی دوستان و همکاران جناح اکثریت مجلس هفتم می‌باشد این است که با چشم‌بستن به برخی حقایق، اولاً تلاش می‌کنند که تنشها را به جناح اقلیت نسبت دهند و ثانیاً برای جلوگیری از افشای برخی واقعیت‌های جناح محافظه‌کار حتی در برابر بدترین اهانت‌ها به مقدسات مسلم دینی سکوت نمایند.

نماینده بویین‌زهرا اظهار داشت: دوستانی که مدعی سکوت اصلاح‌طلبان در برابر اهانت به مقدسات هستند برای مردم بگویند که وقتی اظهارات منتسب به مشاور رئیس‌جمهور بر روی سایت اصولگرای بازتاب قرار گرفت و نشان می‌داد که وی در حمایت از دستور رئیس‌جمهور محترم در مورد ورود زنان به ورزشگاه‌ها، مراجع مسلم تقلید را مورد اهانت قرار داده و از زده شدن گردن آنها توسط وجود مقدس امام زمان خبر داد کدامیکی از همکاران اصولگرای ما حاضر به نطق پیش از دستور شدند؟‌

وی ادامه داد: روزی که در قالب سؤالات سخیف در آزمون ضمن خدمت فرهنگیان به ساحت مقدس نبی اکرم اهانت شد،‌ آیا همکاران ما کلامی به اعتراض سخن گفتند؟ یا برعکس،‌ تمام تلاش خود را معطوف به عدم استیضاح وزیر نمودند. در برابر جشن ترکیه، همکاران اصولگرای ما چه کردند؟‌ در برابر موج اخراج یا خانه‌نشین کردن اساتید بزرگ دانشگاه‌ها چرا سکوت می‌کنید؟

قدرت‌الله علیخانی در ادامه نطق پیش از دستور خود گفت: یکی از موضوعاتی که باعث حمله جناح‌ اکثریت به همکاران فراکسیون خط امام شده است بعضی انتقاداتی است که نسبت به سفرهای استانی بیان شده است، اینجانب در مورد سفرهای استانی لازم است چند نکته را بعرض برسانم:

وی گفت: اصل سفرها بسیار مفید است زیرا باعث حضور مسؤولان در جمع مردم می‌شود و آنها را با مشکلات ریز و درشت مردم آگاه می‌سازد و هیچکس در سودمندی سفرهای مسؤولان البته اگر با تلاش کافی برای برنامه‌ریزی دقیق و یا پیگیری عالمانه انجام شود تردید ندارد. ضمن آنکه همه ما خود را ملزم می‌دانیم بعد از تأیید مقام معظم رهبری حمایت خود را از این سفرها اعلام و برای کارآمدی و نتیجه‌بخشی آنها به مسؤولان دولتی کمک کنیم که البته حمایت و کمک به معنای بزرگنمایی دستاوردها و یا مخفی‌کردن نقاط‌ضعف نیست.

نماینده بویین زهرا گفت: اینجانب ایمان دارم که این سفرها رحمت فراوان برای مسؤولان دولتی است و خستگی‌های فراوانی برای آنها بدنبال دارد. اما از شما سؤال می‌کنم آیا شما نمی‌دانید نخستین اعتراضات به برخی روشها و وعده‌ها در سفرهای استانی در این مجلس، نخستین بار توسط چه کسانی مطرح شد؟ آیا اعتراض مکرر دوستان اصولگرا در این مورد را فراموش کرده‌ایدم؟

وی افزود: کسی که ادعای اصولگرایی دارد می‌داند که اسلام دین اخلاق است،‌ پس چگونه به خود اجازه می‌دهید به دیگران تهمت‌هایی از قبیل دلار گرفتن از اجانب را مطرح کنید؟ آیا مسؤولیت اینقدر ارزش دارد که به برادران دینی،‌ نسبت‌های ناروا بزنیم؟‌ از طرف دیگر ظاهراً بخشی از وظیفه تخریب برعهده گروهی از مسؤولان مرتبط با نیروهای مسلح نظامی قرار گرفته، بطوریکه مثلاً مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در نیروی مقاومت بسیج با صراحت می‌گوید معتدلهای دوم خردادی از افراطیهای آنها خطرناکتر هستند؟ واقعاً آقای کروبی و خاتمی و محتشمیها،‌ انصاریها، معتدلین اصلاحات برای نظام خطر دارند؟ دوم خردادیها، افراطیهای آنها خطرناکتر هستند و بخش دیگری بعهده دوستانی است که با حملات شدید علیه نمایندگان اصلاح‌طلب می‌خواهند به هرگونه حضور فعال آنها در عرصه‌های مورد توجه مردم خاتمه دهند که البته به آنها می‌گویم آزموده را آزمودن خطاست.

ضمناً به یکی از ارشدترین فرماندهان نظامی که اخیراً به جناح‌های سیاسی داخلی هشدار داده است یادآوری می‌کنم مراقب برخی اظهارات باشند زیرا بی‌دقتی در برخی سخنرانیها می‌تواند بهانه بدست دشمنان بدهد و خدای‌ناخواسته فضای ایران را با فضای ترکیه مقایسه کند. همچنین اظهارات مقام مرتبط با نیروی مقاومت بسیج اگر باعث شود که در آینده خدای‌ناکرده کسانی بسیجیان مخلص را به دخالت در انتخابات متهم کند گناه آن بر گردن کسانی است که در بعضی اظهارنظرها به وادی افراط می‌افتند.

‌علیخانی در پایان اظهار داشت: سؤال آخر بنده،‌ عزیزان و برادران! با کدام پشتوانه‌ای عده‌ای نادان پیدا می‌شوند به روحانیت اصیل و روحانیتی که همیشه مورد تأیید امام امت و رهبر معظم انقلاب بودند اهانت کنند؟ مثل شخصیت بزرگی همچون حضرت آیت‌الله هاشمی و یا همچون شخصیتی جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای خاتمی،‌ عزیزان اصولگرا ما با شما هستیم اما مرزها را نشکنید، در کنار هم برای ایرانی آباد و سربلند همه با هم در مقابل دشمن و اجانب ان‌شاء‌الله بایستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet