خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1391/04/21 11:22:26
سرویس اقتصادی
امیری کهنوج با تأکید بر تصویب طرح انتزاع وظایف کشاورزی:

تصویب طرح انتزاع ،وظایف وزارت جهادکشاورزی را سنگین تر می‌کند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تأکید بر تصویب دو فوریت طرح انتزاع وظایف بخش کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت جهاد کشاورزی، گفت: در حال حاضر مهمترین مشکل در تنظیم بازار محصولات کشاورزی، فرافکنی بین دو وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی است، به نحوی‌که این دو وزارتخانه دائما از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کنند که با تصویب این طرح، وظایف این وزارتخانه سنگین تر شده و باید پاسخگو باشد.
تصویب طرح انتزاع ،وظایف وزارت جهادکشاورزی را سنگین تر می‌کند عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تأکید بر تصویب دو فوریت طرح انتزاع وظایف بخش کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت جهاد کشاورزی، گفت: در حال حاضر مهمترین مشکل در تنظیم بازار محصولات کشاورزی، فرافکنی بین دو وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی است، به نحوی‌که این دو وزارتخانه دائما از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کنند که با تصویب این طرح، وظایف این وزارتخانه سنگین تر شده و باید پاسخگو باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/10854.jpg تصویب,طرح,انتزاع,،وظایف,وزارت,جهادکشاورزی,را,سنگین,تر,می‌کند Icana

محمدرضا امیری کهنوج درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: در حال حاضر وضعیت قیمت ها در بازار محصولات کشاورزی از آشفتگی هایی رنج می برد که با تصویب این طرح تا حدودی از این مشکلات کاسته شده و گرانی ها ریشه یابی می شود.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب و قلعه جنگ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به شرایط موجود به دلیل اینکه تولید محصولات کشاورزی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی بوده و تنظیم بازار ، واردات و صادرات آن نیز بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است، این موضوع معضلاتی را برای تولید کنندگان ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: با تصویب طرح انتزاع اختیارات و وظایف بخش کشاورزی دروزارت صنعت،نعدنوتجارت  به وزارت جهاد کشاورزی واگذار خواهدشد که این وزارتخانه می بایست از تمامی ظرفیت های موجود جهت ارتقای تولید، صادرات و تنظیم بازار محصولات کشاورزی استفاده کند.

امیری کهنوج در ادامه به مخالفت هایی از سوی دولت در زمینه تصویب این طرح در مجلس شورای اسلامی اشاره و تأکید کرد: به اعتقاد من عمده ترین دلیل برای مخالفت های دولت در خصوص تصویب این طرح، تبیین نشدن اختیارات و وظایف برای این دو وزارتخانه است که با شفاف سازی و شرح وظایف برای آن ها این مخالفت ها نیز برطرف خواهد شد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه بهره وری در بخش کشاورزی یکی از مهمترین شاخص های توسعه پایدار محسوب می شود،افزود: صرفه جویی در منابع آبی، نحوه صحیح و منطقی استفاده از این منابع و سرمایه گذاری مطلوب و پایدار جهت توسعه  این بخش از مهمترین عواملی است که موجب می شود محصولات کشاورزی به نحوکارآمدی در کشور تولید شود.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب و قلعه جنگ در مجلس  یادآور شد:دولت باید  با یک برنامه ریزی کاربردی صنعت کشاورزی را توسعه دهد زیرا این امر زمینه اشتغال پایدار در کشور را فراهم می کند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet