خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1391/04/23 11:27:23
سرویس استان ها
انتقاد بهارستانی ها از عدم استفاده کارآمد از ظرفیت‌های صنعت دامداری در کشور:

دامداری؛ از طویله تا سوله

با پیشرفت تمدن، افزایش جمعیت و اطلاعات و دانش انسانی، بشر به حیوانات و تولید آن‌ها وابسته‌تر شده‌است؛ به‌طوری که امروزه دامپروری یکی از مهم‌ترین رشته‌های کشاورزی و تولیدات دامی به شمار می آید باید توجه داشت که مردم به فرآورده‌های دامی جهت تغذیه و تولید پوشاک بسیار نیازمند هستند.
دامداری؛ از طویله تا سوله با پیشرفت تمدن، افزایش جمعیت و اطلاعات و دانش انسانی، بشر به حیوانات و تولید آن‌ها وابسته‌تر شده‌است؛ به‌طوری که امروزه دامپروری یکی از مهم‌ترین رشته‌های کشاورزی و تولیدات دامی به شمار می آید باید توجه داشت که مردم به فرآورده‌های دامی جهت تغذیه و تولید پوشاک بسیار نیازمند هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/2755.jpg دامداری؛,از,طویله,تا,سوله Icana

 به گزارش خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت،توسعه اقتصادی با ارتقاء صنعت دامپروی  عجین شده است و عدم حمایت از این صنعت به نحو چشمگیری صنعت کشاورزی را متزلزل می کند و این در حالی است که صنعت دامداری دربرگیرنده توده عظیمی از ظرفیت های اقتصادی است واز این رو پیشرفت صنعت موجب خواهد شد که نرخ بیکاری  کشوربه نحو چشمگیری کاهش یابد.

کنترل گرانی نهاده های دامی در گرو مدیریت کارآمد

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه صنعت دامداری شهرستان ورامین در گرو کنترل مدیرت کارآمد است افزود: کشورمان ظرفیت بالایی درعرصه صنعت دامداری دارد و برای همین عاقلانه ترین حرکت این است که بحران ناشی از گرانی نهاده های دامی را بنحو مطلوبی کنترل کنیم تا بتوانیم این صنعت را بنحو چشمگیری توسعه دهیم.

سید حسین نقوی حسینی ،گفت : با توجه به شرایط مناسب اقلیمی شهرستان ورامین، ظرفیت‌های مناسبی  برای توسعه و ارتقای جایگاه دامپروری در استان تهران دارد و انتظار می‌رود دولت نگاه ویژه‌ای به صنعت دامدرای این شهرستان داشته باشد.

نماینده مردم ورامین درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت باید نرخ نهاده‌های دامی را به گونه‌ای در نظر بگیرد که دامداران بتواند درآمد کافی را از صنعت دامداری به دست آورند واین در حالی که مسئولان امرنیز بایستی از سطح تجربه، خویشتن داری، شجاعت و قدرت تجزیه و تحلیل بــرخوردار باشد تا در لحظاتی کوتاه چاره اندیشی کرده و رفع بحران کنند.

وی ادامه داد : توسعه اقتصادی کشوربستگی به مدیریت کارآمد واتخاذ سیاستهای اعمال شده این مدیران دارد زیرا قطعاً مدیریت نا کارآمد به جای حل مشکل، ایجاد مشکل می‌کند.

نقوی حسینی افزود :با توجه به بالا رفتن قیمت نهادهای دامی قیمت تولید فرآورده‌های دامی برای دامدران بسیار بالا رفته است، از این رو محصولات دامدران با قیمت مناسبی به فروش نمی‌رسد از این رو تنها راهکاری که می تواند جایگاه صنعت دامداری را در کشور بهبود بخشد این است که با یک مدیریت کار آمد بحران ها را تبدیل به فرصت کنیم.

توسعه دامداری‌های کهگیلویه در دستان دولت

نماینده مردم کهگیلویه وبهمئی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش میزان سرمایه گذاری در داخل کشور، زمینه رشد و شکوفایی اقتصادی و مهیا شدن زمینه صادرات کالا در کشور فراهم می کند،افزود: متاسفانه افزایش نهاده‌های دامی، برخی از دامداری‌های کهگیلویه وبهمئی را در آستانه ورشکستگی قرارداده است.

سید علی محمد بزرگواری، افزود: فراهم کردن زیر ساخت‌های تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی در سالجاری بیش ازپیش ضروری بوده و به همین علت دولت باید سروسامانی به وضعیت دامداری‌های این حوزه انتخابیه بدهد.

نماینده مردم کهکیلویه و بهمئی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت باید نرخ نهاده‌های دامی را به گونه‌ای در نظربگیرد که دامداران بتواند درآمد کافی را از صنعت دامداری به دست آورند.

بزرگواری اظهارداشت: افزایش میزان سرمایه گذاری در کشور، فرآیندهای مختلف سرمایه گذاری باید مورد بازنگری جدی قرار گیرد که از جمله این فرآیندها مقررات و ساختاراعطای تسهیلات به دامداران است.

وی ادامه داد : با توجه به بالا رفتن قیمت نهادهای دامی قیمت تولید فرآورده‌های دامی برای دامدران بسیار بالا رفته است، از این رو محصولات دامدران با قیمت مناسبی به فروش نمی‌رسد.

عضو کمیسیون کشاورزی و آب ومنابع طبیعی مجلس، با بیان این که این حوزه انتخابیه ظرفیت بالایی در صنعت دامپروری دارد، یادآور شد: اگردولت، استان کهگیلویه را دراین زمینه حمایت کند این حوزه انتخابیه می‌تواند پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

گاو های اصلاح‌نژاد شده مهمان ویژه کشتارگاه‌ها

نماینده مردم شهریار با بیان اینکه افزایش نهاده‌های دامی، برخی از دامداری‌های شهریار را در آستانه ورشکستگی قرارداده است، گفت :گرانی نهاده های دامی گاوهای برخی از دامداری ها را روانه کشتارگاه ها کرده است.

حسین گروسی ،افزود: توزیع اقتصادی موثر دردامداری‌ها کاهش یافته و این درحالی است که بسیاری از دامداری‌های آذربایجان شرقی ورشکست یا با تسهیلات بانکی دامداری هایشان را اداره می‌کنند.

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی ، تصریح کرد: با توجه به بالا رفتن قیمت نهادهای دامی قیمت تولید فرآورده‌های دامی برای دامداران بسیار بالا رفته است، از این رو محصولات دامداران با قیمت مناسبی به فروش نمی‌رسد.

وی ادامه داد : باید ازروش‌های نوین دامداری به جای روش های سنتی استفاده کرد، چرا که این امر موجب می‌شود که کیفیت فرآورده‌های دامی افزایش یابد.

گروسی تصریح کرد: تعطیلی واحدهای دامداری ضمن ضربه زدن به تولید معضل بیکاری را تشدید کرده و امنیت غذایی کشور را با تهدید مواجه می‌کند.

نماینده شهریار افزود: افزایش بی‌رویه نرخ سوخت و برق موجب شد که دامداران نتوانند درآمد کافی داشته باشند، از این رو محصولات دامدران با قیمت مناسبی به فروش نمی‌رسد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، یاد آورشد: دولت با یک برنامه ریزی کلان صنعت دامداری کشور را بنحو مطلوبی توسعه دهد این امر موجب میشود نرخ بیکاری در کشور کاهش یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet