هدر اصلی
1391/04/21 11:39:28
سرویس سیاسی
لاریجانی در همایش انجمن‌های اسلامی وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات:

داشتن مقام یا مسند دلیل بر اسلام‌شناسی نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی اظهارنظرها نه به نفع دنیا و نه آخرت مردم است و فقط شاید به درد رقابت‌های داخلی بخورد، گفت: هر کس در هر مسند و پستی که باشد دلیلی بر اسلام‌شناس‌ بودنش نیست.
داشتن مقام یا مسند دلیل بر اسلام‌شناسی نیست رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی اظهارنظرها نه به نفع دنیا و نه آخرت مردم است و فقط شاید به درد رقابت‌های داخلی بخورد، گفت: هر کس در هر مسند و پستی که باشد دلیلی بر اسلام‌شناس‌ بودنش نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/22382.jpg داشتن,مقام,یا,مسند,دلیل,بر,اسلام‌شناسی,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی در سیزدهمین همایش سراسری اتحادیه انجمن‌های اسلامی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه اکنون زمان تجربه جنس‌های بدلی اسلامی نیست، اظهار کرد: این علمای اسلامی بودند که اسلام را به مردم عرضه کردند و باید از نظر فرهنگی به علما رجوع کنیم.

وی ادامه داد: ممکن است هر فردی در حد سواد خود توانایی‌هایی داشته باشد اما اگر در هر مقام، پست و یا مسندی است دلیلی ندارد درباره فضل اسلامی حرفی بزند و دلیل بر این نیست که یک اسلام‌شناس شده است.

لاریجانی با تاکید بر اینکه برای اسلام‌شناس شدن باید راه و طریقی را طی کرد، افزود: توصیه اولیا نیز این است که به مراجع و فقها رجوع کنیم، بنابراین جنس‌های بدلی‌ای که هر از گاهی به وجود می‌آید دارای اشکال است و انحراف ایجاد می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین درباره مسائل اقتصادی کشور با تاکید بر لزوم همگرایی و وحدت در کشور تصریح کرد: برخی اظهارنظرها نه به نفع دنیا و نه آخرت مردم است و فقط ممکن است به درد رقابت‌های داخلی بخورد.

نماینده مردم قم در مجلس نهم افزود: در این شرایط جنجال‌های سیاسی ایجاد کردن و مسئله‌سازی دارای اشکال است و همه باید از نظرات رهبری تبعیت کنند.

علی لاریجانی با بیان اینکه انجمن‌های اسلامی پس از پیروزی انقلاب نقش ممتازی در دستگاه‌های کشور داشتند و مشکلات خدمت‌رسانی به مردم را به صورت خودجوش حل می‌کردند، یادآور شد: انجمن‌های اسلامی به‌خصوص انجمن‌های اسلامی پست و مخابرات تلاش می‌کردند با نیروهای متدین رویکرد تولید داخلی را به ثمر برسانند.

وی با یادآوری اینکه آنها از ابتدای انقلاب به این توجه داشتند که کشور به دلیل برخورداری از نخبگان به‌خصوص در رشته الکترونیک و مخابرات ظرفیت خوبی دارد که می‌تواند کشور را تامین کند، افزود: البته همیشه افراد فهم‌اندیشی بودند که با واردات قصد پیشرفت‌ در کشور را داشتند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: تا  خودمان به دانش مربوطه دست پیدا نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم کشور توسعه‌یافته‌ای هستیم. ما در بیش از 3 دهه که از انقلاب اسلامی گذشته به نوعی رژیم‌های استبدادی بین‌المللی به دنبال ایجاد مسئله برای انقلاب بودند.

لاریجانی در ادامه به تشریح دوره‌های دست‌اندازی دشمنان در پس از انقلاب پرداخت و اظهار امیدواری کرد که در این دوره اخیر که شگرد جدید غرب و آمریکا را مشاهده می‌کنیم به میزان همان توجه و گذشت به مسائل کلان انقلاب کسانی که نسبت به انقلاب دلمشغولی دارند مختصات این دوره را بشناسند.

وی یادآور شد: در یک دوره که از ابتدای انقلاب آغاز و تا اواخر جنگ ادامه داشت، دوره تقابل نظامی آمریکا و ایران بود، چرا که پس از پیروزی انقلاب آمریکایی‌ها نتوانستند نگرانی خود را مخفی کنند، بنابراین به سمت راه‌حل‌های نظامی رفتند.

رئیس قوه مقننه با یادآوری کودتای نوژه و اینکه آمریکا برخی از جریان‌های تجزیه‌طلب را تقویت می‌کرد، گفت: ملت ایران در این راه کم هزینه نداد، بنابراین آنها نیز موجود کم‌خاصیتی مانند صدام را تحریک کردند که به ایران حمله کند و در طول جنگ از هیچ کمکی به عراق دریغ نکردند.

این عضو فراکسیون اصولگرای رهروان ولایت با اشاره به اشتباه محاسباتی غرب در ابتدای انقلاب،  تصریح کرد: آنها متصور بودند برخی از رجال سیاسی که به صورت بادکنکی وجهه‌ای پیدا کردند، در مردم عمقی دارند اما انقلاب ما انقلاب ریشه‌داری بود که در این دوره با فراز و فرودها و جانفشانی‌های مردم بارور و پایدارتر شد و دشمنان نیز متوجه شدند با قدرتی به نام ملت ایران روبرو هستند.

رئیس دستگاه قانونگذاری کشور بیان کرد: در دوره‌هایی فضای القائات سیاسی ایجاد کردند و گاهی چفیه‌داشتن و همین نیروهای بسیجی را که برای نظام تلاش داشتند را مسخره می‌کردند، حتی در برخی روزنامه‌ها نیز از حماسه بزرگ حسینی به خشونت یاد و روحانیت و مراجع تقلید را تحقیر می‌کردند.

وی از این اقدامات به‌عنوان روشنفکری بی‌بوته در دوره دوم خرداد یاد کرد و افزود: در اوایل انقلاب در زمان بنی‌صدر نیز با مسئله‌سازی ذهن جامعه را پراکنده می‌کردند و به جای اینکه جامعه در منافع ملی و آرمان‌های انقلاب تمرکز کند، اراده آنها را سست می‌کردند. در دوره دوم خرداد نیز با طرح مسائل غلط در جامعه قصد پراکنده کردن ذهن‌ها را داشتند و شگرد آنها نیز مشغول‌سازی در داخل بود تا توان‌ها سایش‌ پیدا کند.

 عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم با توضیح اینکه آمریکایی‌ها وقایعی را به وجود می‌آوردند که می‌توانست وجهه ایران و انقلاب را در خارج خدشه‌دار کند، یادآور شد: آنان واقعه‌ای مانند 18 تیر را برجسته‌سازی کردند و البته عواملی هم بودند که بر این آتش بنزین ریختند و یا مسئله دیگری مانند تحصن در مجلس به دلیل جنبه رسانه‌ای که داشت قصد داشتند دنیا تصور کند وضع آشفته‌ای در ایران است.

لاریجانی با اشاره به وقایع پس از انتخابات سال 88 تاکید کرد: در این وقایع نیز ماجراجویی ایجاد کردند و با غفلت عده‌ای در  داخل فتنه ایجاد شد تا وضع کشور را بهم ریخته و آشفته نشان دهند. در این دوره هم ملت و هم رهبری هشدارهایی دادند.

وی با بیان اینکه در همین دوره که آنها به دنبال مسئله‌سازی بودند، ایران توانست هم در صنایع نظامی و هم غیرنظامی گام‌های خوبی بردارد، گفت: در این دوره برخلاف مسئله‌سازی، ملت ایران از نظر تکنولوژی به‌خصوص در مسئله هسته‌ای یک گام به پیش رفت، بنابراین آمریکا با ملتی مواجه است که از یک هوشیاری سیاسی برخوردار و تهدیدها را همواره به فرصت تبدیل کرده است.

نماینده مردم قم در مجلس نهم دوره سوم پس از انقلاب را ایجاد تنازع بین‌المللی از سوی آمریکا در مسائل حقوق بشر و فناوری هسته‌ای عنوان کرد و افزود: غرب مسائل حقوق بشر را با جمع‌آوری اطلاعات غلط برجسته کرد در حالی که پرونده رفتار آمریکا و غرب در مسئله حقوق بشر بسیار افتضاح است، به طوری که نسبت به برخی کشورهای عربی بی‌تفاوت هستند اما در مورد ایران پرونده‌سازی می‌کنند.

رئیس دستگاه قانونگذاری کشور با تأکید بر لزوم تبعیت از رهبری، تصریح کرد: قابلیت سیاسی و همگام با هوشیاری ملت باعث شد آنها نتوانند مانع پیشرفت هسته‌ای ایران شوند، از سوی دیگر غرب و آمریکا نمی‌توانند از حرکت ملی ایران جلوگیری کنند، در واقع شگرد آنها این است که ملت ایران را منصرف کنند، بنابراین از جریان 11 سپتامبر به‌عنوان ابزاری استفاده کردند که بر آن سوار شوند و با فشار افکار عمومی مسئله‌ای را به جهان بقبولانند.

وی ادامه داد: مشکل اصلی آنان این است که معتقدند زمانی که ایران به این دانش دست یابد به قدرت بزرگی تبدیل می‌شود و توازن منطقه‌ای به هم می‌خورد.

لاریجانی با توضیح اینکه در این دوره فشارها بر مسائل اقتصادی زیاد شده است و رویکرد امروز آنها تقابل اقتصادی است، گفت: آنها تصور می‌کنند با فشار اقتصادی مردم متضرر می‌شوند و اراده مسئولان نیز کند می‌شود بنابراین در این دو سال اخیر فشارها را به سمت مسائل اقتصادی بردند اما ملت ایران که با مقاومت و صبر و دادن هزینه‌های زیاد دوره‌های سختی را سپری کرده چطور می‌تواند توازن منطقه را به هم بزند؟

این عضو فراکسیون اصولگرای رهروان ولایت با بیان اینکه رفتار اقتصادی در کشور ما باید جمع‌وجور باشد و از ریخت‌وپاش در کشور جلوگیری شود، اظهار کرد: با یک مدیریت داهیانه اقتصاد باید اداره شود تا نوسانات بازار بر اقتصاد کلان کشور اثرگذار نباشد.

نماینده مردم قم در مجلس نهم با تاکید بر لزوم استفاده از منابع داخلی کشور و جلوگیری از واردات بی‌رویه افزود: اگر در این دوره رویکرد ملت ایران به سمت تولید داخلی برود تهدیدها به فرصت تبدیل می‌شوند زیرا با واردات نمی‌توانیم شغل ایجاد کنیم، اما اگر تکنولوژی وارد کنیم و فضای کسب و کار هم تسهیل شود مشکل اشتغال و اقتصاد هم حل خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه مسئله فقط یک تغییر رویکرد تفننی نیست و آمریکا به دنبال شکست اراده ایران است، تاکید کرد: باید نشان دهیم تیزهوشی و نخبگی در ایران می‌تواند تهدیدهای اقتصادی را به فرصت تبدیل کند.

لاریجانی با تاکید بر استفاده از نظرات کارشناسان و عقلای کشور معتقد است که در حوزه اقتصادی همه حواس‌ها باید معطوف به تولید داخل باشد و تلاش کنیم که فضای کسب و کار در جامعه تسهیل شود.

رئیس مجلس نهم با توضیح اینکه توجه به تولید داخلی هم مشکلات داخلی را حل می‌کند و هم دست رد بر سینه دشمن می‌زند، یادآور شد: تا می‌توانیم باید از واردات بی‌رویه جلوگیری کنیم و اجازه تولید داخل را بدهیم و برخی از انحصارات که کشنده است را بشکنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آرای سیاسی داخلی مختلف و سلایق گوناگونی در کشور وجود دارد، اما مهم فهم این نکته است که در این شرایط نباید منافع کشور را فدای برخی از مسائل حاشیه‌ای و خرد کرد و نباید با ایجاد نزاع به وحدت کشور خدشه‌ وارد شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet