حلول ماه ربیع الاول
1391/04/21 11:55:00
سرویس اجتماعی
دبیر شورایعالی انقلاب از اجرای نقشه جامع علمی کشور خبرداد:

تصویب ۳۸ طرح کلان ملی/ تهیه آیین‌نامه اجرای طرح‌ها

محمدرضا مخبر دزفولی گفت: ۳۸ طرح کلان ملی که در شورای علوم، تحقیقات و فناوری برای اجرا در سال جاری تصویب شده برای تصویب نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال می‌شود.
تصویب ۳۸ طرح کلان ملی/ تهیه آیین‌نامه اجرای طرح‌ها محمدرضا مخبر دزفولی گفت: 38 طرح کلان ملی که در شورای علوم، تحقیقات و فناوری برای اجرا در سال جاری تصویب شده برای تصویب نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/14495.jpg تصویب,۳۸,طرح,کلان,ملی/,تهیه,آیین‌نامه,اجرای,طرح‌ها Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نوزدهمین جلسه شورای ستاد اجرای نقشه جامع علمی کشور روز سه‌شنبه ۲۰ تیرماه به ریاست محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

شورای عتف آیین‌نامه اجرای طرح‌های کلان ملی را ارائه کند

مخبر دزفولی در این جلسه گفت: 38 طرح کلان ملی که در شورای علوم، تحقیقات و فناوری برای اجرا در سال جاری تصویب شده است که برای تصویب نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه می‌شود.

وی افزود: ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور از توان کارشناسی شورای عتف حداکثر بهره‌برداری را خواهد کرد.

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: علاوه بر این مورد شورای عتف باید پیوست فرهنگی و آیین‌نامه اجرای این طرح‌های کلان ملی را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کند.

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران با اشاره به آمار ارائه شده در مورد ارزش افزوده زیست‌فناوری در جهان گفت: طبق این آمار در سال گذشته 107 میلیارد دلار ارزش بازار زیست‌فناوری است، که با احتساب ارزش افزوده واکسن‌های تولید شده این رقم به 300 میلیارد دلار می‌رسد.

رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور افزود: از این پس اعضای ستاد در آغاز هر جلسه گزارش مختصری از اخبار و آمار پیشرفت‌های علمی و فناوری در کشور و جهان را به  ستاد ارائه کنند، تا ستاد بتواند با استفاده از این اطلاعات تصمیمات بهتری ارائه کند.

وی ادامه داد: برای این کار می‌توان از توان مرکز رصد دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز استفاده کرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران گفت: با توجه به شعار سال جاری، خوشبختانه در نقشه جامع علمی کشور با پیش‌بینی راهکارهایی مانند فرابورس یا اصلاح نظام ثبت مالکیت فکری در کشور زمینه‌های کار را فراهم کرده‌ایم.

مخبر دزفولی افزود: امیدواریم تا پایان سال جاری فرابورس، سند گیاهان دارویی و طب سنتی، اصلاح نظام ثبت مالکیت فکری به‌خصوص در نظام علم و فناوری و سایر اقدامات ملی که در اولویت‌های امسال نقشه جامع علمی قرار دارند اجرایی شوند.

تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی به سال جاری محدود نخواهد ماند

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: نام‌گذاری صورت گرفته از سوی رهبر معظم انقلاب، به منزله آغاز کار در این سال است و موضوع تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی به سال جاری محدود نخواهد ماند.

وی افزود: در این سال باید به ‌صورت کاملا معین و اجرایی پیشنهادها در این زمینه به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شود و شورای عالی هم با تعیین مسئول اجرا، این پیشنهادها را تصویب کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet