خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1391/04/21 12:19:00
سرویس اجتماعی
قادری در واکنش به اعلام نشدن نتایج سرشماری نفوس و مسکن:

برنامه‌ریزی در دقیقه 90، پیامد نداشتن آمار است

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس در واکنش به گذشت هشت ماه از اعلام نشدن نتایج سرشماری نفوس و مسکن گفت: منتشر نشدن نتایج سرشماری موجب می شود که برنامه ریزی ها برپایه حدس و گمان انجام شود.
برنامه‌ریزی در دقیقه 90، پیامد نداشتن آمار است عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس در واکنش به گذشت هشت ماه از اعلام نشدن نتایج سرشماری نفوس و مسکن گفت: منتشر نشدن نتایج سرشماری موجب می شود که برنامه ریزی ها برپایه حدس و گمان انجام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/13274.jpg برنامه‌ریزی,در,دقیقه,90،,پیامد,نداشتن,آمار,است Icana

جعفر قادری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: به رغم گذشت هشت ماه از انجام سرشماری نفوس و مسکن هنوز نتایج آن منتشر نشده است و امیدواریم که منتشر نشدن این آمار فقط دلایل فنی داشته باشد و دلایل سیاسی در آن دخیل نباشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نتایج سرشماری نفوس و مسکن باید تا پایان بهار امسال اعلام می شد، تصریح کرد: حتی اگر دلایل فنی در اعلام نشدن این نتایج دخیل باشد باز هم این میزان تاخیر فاقد توجیه است.

وی با مد نظر قرار دادن این موضوع که هنوز دلایل منتشر نشدن نتایج سرشماری نفوس و مسکن اعلام نشده است اعلام کرد: پیش از این نیز در مواردی شاهد بودیم که به دلایلی مرکز آمار ایران از انتشار نتایج سرشماری ها خودداری می کرد.

قادری در ادامه افزود: یکی از دلایل انجام سرشماری نفوس و مسکن در هر پنج سال یک بار، این است که آمار و اطلاعات مورد نیاز برای برنامه ریزی های اقتصادی و اجتماعی کشور به دست آید و اگر بنا باشد با تعلل زیاد و بدون توجیه، نتایج آن منتشر شود؛ فلسفه وجودی پنج ساله شدن سرشماری زیر سوال می رود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر تحت الشعاع قرار گرفتن برنامه ریزی های کشور با اعلام نشدن نتایج سرشماری نفوس و مسکن گفت: در چنین شرایطی برنامه ریزی ها برپایه حدس و گمان بنا می شود و برنامه ریزی های این چنینی نمی تواند با واقعیت همراه باشد. از همین رو تاکید ما این است که هر چه سریع تر نتایج مربوط به سرشماری نفوس و مسکن سال 90 منتشر شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet