حلول ماه ربیع الاول
1391/04/23 10:01:00
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

عنان مجبور به هماهنگی با ایران برای حل بحران سوریه است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با بیان اینکه بین موضع ایران و امریکا درباره سوریه فاصله زیادی وجود دارد، گفت: عنان مجبور است طرح‌ها و دیدگاه‌های خود را با ایران هماهنگ کند.
عنان مجبور به هماهنگی با ایران برای حل بحران سوریه است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با بیان اینکه بین موضع ایران و امریکا درباره سوریه فاصله زیادی وجود دارد، گفت: عنان مجبور است طرح‌ها و دیدگاه‌های خود را با ایران هماهنگ کند. https://cdn.icana.ir/d/019/8384.jpg عنان,مجبور,به,هماهنگی,با,ایران,برای,حل,بحران,سوریه,است Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره واکنش امریکا به اظهارات کوفی‌عنان درباره لزوم مشارکت ایران در حل بحران سوریه، گفت: بین موضع ایران و امریکا درباره سوریه فاصله زیادی وجود دارد.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی افزود: واشنگتن حل مشکل سوریه را در جهت تامین منافع رژیم صهیونیستی دنبال می‌کند، در مقابل ایران حل مشکل سوریه را به نفع ملت سوریه دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: امریکا دنبال این است که یکی از اعضای جبهه مقاومت در برابر رژیم اشغالگر قدس را از صحنه خارج کند اما ایران می‌خواهد یکی از اعضای مهم جبهه مقاومت را تقویت کند، بنابراین بین مواضع دو کشور فاصله معنا داری وجود دارد.

نقوی حسینی تصریح کرد: از دیدگاه امریکایی‌ها ایران نمی‌تواند نقش مثبتی در موضوع سوریه داشته باشد چرا که نظرات ایران منافع واشنگتن و رژیم صهیونیستی را تامین نمی‌کند پس نقش ایران را منفی می‌داند؛ اما نظر ملت سوریه، جهان اسلام و همه کشورهایی که در حوزه سوریه دخالت دارند این است که از ملت سوریه حمایت  شود و مقابل دخالت نظامی و تروریسم گرفته شود.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم، با بیان اینکه واشنگتن از اتحاد جهان اسلام در برابر سوریه ناراحت است، گفت: از نظر واشنگتن نقش ایران در حل بحران سوریه مثبت نیست اما از نظر جهان اسلام و کشورهایی که دلشان برای ملت سوریه می‌سوزد نقش ایران را بسیار مثبت می‌دانند.

نقوی‌حسینی به عدم حضور ایران در اجلاس ژنو اشاره کرد و گفت: کوفی‌عنان و امریکایی‌ها به خوبی می‌دانند که بدون ایران نمی‌توانند مسائل سوریه را حل کنند، بنابراین مجبور هستند به نظرات جمهوری اسلامی رجوع کنند.

 سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم،  با بیان اینکه امریکا مخالف حضور ایران در ژنو بود چون حضور تهران را در راستای  منافع خود نمی‌دید، توضیح داد: عنان می داند بدون توجه به ایران نمی‌تواند موضوعات  سوریه راحل کند لذا مجبور است طرح‌ها و دیدگاه‌های خود را با ایران هماهنگ کند.

جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید در واکنش به سفر آقای عنان به ایران گفت: "من فکر نمی کنم کسی با قیافه جدی بتواند ادعا کند که ایران نقش مثبتی در رویدادهای سوریه داشته است."

کوفی عنان، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه، برای ادامه رایزنی‌های خود درباره وضعیت سوریه بعد از حضور یک روزه خود در تهران شب گذشته عراق سفر کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet