حلول ماه ربیع الاول
1391/04/23 08:55:00
سرویس اجتماعی
کوچکی‌نژاد ارم ساداتی خبر داد:

امضای 40 نماینده برای طرح دوفوریتی استخدام 15 هزار نفر نیروی حق‌التدریس

رئیس کمیته آموزش وپرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از امضای طرح دوفوریتی استخدام ۱۵ هزار نفر نیروی حق‌التدریس در مجلس نهم با امضای ۴۰ نماینده خبر داد.
امضای 40 نماینده برای طرح دوفوریتی استخدام 15 هزار نفر نیروی حق‌التدریس رئیس کمیته آموزش وپرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از امضای طرح دوفوریتی استخدام 15 هزار نفر نیروی حق‌التدریس در مجلس نهم با امضای 40 نماینده خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/13560.jpg امضای,40,نماینده,برای,طرح,دوفوریتی,استخدام,15,هزار,نفر,نیروی,حق‌التدریس Icana

جبارکوچکی نژاد ارم ساداتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درباره روند اصلاح ماده 17 قانون استخدام مربیان حق التدریس و آموزشیاران نهضت‌سواد آموزی، تصریح کرد: طرح دو فوریتی برای استخدام 15 هزار نیروی حق‌التدریس، شرکتی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی به امضای 40 نمایندگان مجلس نهم رسیده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کلیات طرح دو فوریتی استخدام 15 هزار نفر نیروی حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی و شرکتی در روزهای پایانی مجلس هشتم تصویب شد اما جزئیات آن به دلایلی تصویب نشد و تذکرات پی در پی نمایندگان را به دنبال داشت.

وی افزود: براساس آیین‌نامه داخلی مجلس، نمایندگان نمی‌توانند کار مجلس قبلی را دنبال کند و به همین دلیل طرح دو فوریتی جدید استخدام 15 هزار نفر نیروی حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی و نیروهای شرکتی به امضای 40 نمایندگان مجلس نهم رسیده که به زودی در صحن مجلس به رای گذاشته خواهد شد.

این نماینده مجلس نهم بیان کرد: نگاه نمایندگان مجلس نهم نسبت به طرح استخدام نیروهای حق‌التدریس مثبت ارزیابی می شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس (رهوان ولایت) تاکید کرد: این طرح دو فوریتی با حضور وزیر آموزش‌وپرورش و معاونین وی بررسی شده است.

رئیس کمیته آموزش وپرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: بنابراین افرادی که دارای مدرک فوق دیپلم و لیسانس هستند در مناطق محروم استخدام می‌شوند و افرادی که دارای مدرک فوق لیسانس و یا بالاترهستند در مناطق مورد نیاز آموزش و پرورش به خدمت مشغول خواهند شد؛ همچنین حق‌التدریسی‌هایی که در آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای هستند نیز در هنرستان‌ها به فعالیت مشغول می شوند.

کلیات طرح اصلاح ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در 17 خرداد ماه سال جاری، با 122 رای موافق، 26 رای مخالف و 18 رای ممتنع ازمجموع 198 نماینده حاضر تصویب شد.

طبق این طرح آموزش و پرورش باید 15 هزار معلم حق التدریس را استخدام می‌کرد؛ براساس این طرح و در صورت تصویب نهایی، معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی که حدنصاب مندرج در بند الف ماده 17 را برای همکاری با آموزش و پرورش کسب نکرده‌اند؛ می‌توانند براساس شرایط مشخص شده با وزارت آموزش و پرورش همکاری کنند.

طبق این مصوبه افرادی که دارای مدرک کاردانی و کارشناسی باشند به تشخیص وزارت آموزش و پرورش فقط برای مناطق محروم یا عشایری و در صورتی که مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر داشته باشند برای تمامی مناطق مورد نیاز آموزش و پرورش در اولویت استخدامی قرار می گیرند؛ در غیراین صورت صرفا در امور غیرآموزشی از جمله دفتری و اداری در اولویت استخدام خواهند بود.

در بند الف ماده 17 این قانون آمده است: کسب حدنصاب لازم در آزمون استخدامی که توسط وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود این حدنصاب توسط وزارت آموزش و پرورش تعیین می‌شود.

به همین جهت لطف‌الله فروزنده معاون توسعه انسانی ریاست جمهوری نیز مخالفت تمام عیار دولت با این طرح را اعلام کرده و گفت: وزارت آموزش و پرورش قدرت جذب این تعداد معلم حق التدریسی را ندارد و با تصویب این قانون مشکلات زیادی برای این وزارت‌خانه به‌وجود خواهد آمد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet