حلول ماه ربیع الاول
1391/04/21 13:15:20
سرویس اقتصادی
قادری موافق طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی/

انحلال سازمان مدیریت از کارهای ناپخته دولت بود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی ازجمله کارهای ناپخته دولت بود که بدون حساب و کتاب انجام شد.
انحلال سازمان مدیریت از کارهای ناپخته دولت بود عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی ازجمله کارهای ناپخته دولت بود که بدون حساب و کتاب انجام شد. https://cdn.icana.ir/d/019/12669.jpg انحلال,سازمان,مدیریت,از,کارهای,ناپخته,دولت,بود Icana

جعفر قادری درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی کار درستی نبود و مشکلاتی دربودجه نویسی کشور ایجاد کردوپس از گذشت زمان آنچه مدنظر دولت بود محقق نشد.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه‌اختیارات معاونت نظارت راهبردی رییس جمهوری به مراتب بیشتر از گذشته است ادامه داد: بودجه درسازمان مدیریت و برنامه ریزی سابق با پشتوانه علمی و با کار کارشناسی بیشتر بررسی می شد .

به گفته وی احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی خیلی از دغدغه ها و نگرانی ها را رفع می کند چرا که معاونت نظارت و راهبردی از کار کارشناسی بر بودجه دور ماند و این به ضرر اقتصاد کشور است.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهارداشت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی مستقل عمل می کرد و به نظرم احیای آن کار مناسبی است.

گفتنی است روز گذشته سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به عنوان طراح طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، اعلام کرد: برای اینکه نظام برنامه ریزی و بودجه ریزی از یک عقلانیت و پشتیبانی کامل برخوردار باشد سازمان مدیریت و برنامه ریزی را احیا می کنیم.

شایان ذکر است یکی از اقدامات محمود احمدی‌نژاد در زمان روی کار آمدن، انحلال یا تعطیلی سازمان برنامه و بودجه کشور بود.تیرماه ۸۶بود که شورای عالی اداری ایران که ریاست آن را محمود احمدی نژاد، برعهده دارد، دستورانحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور را صادر کرد.بر اساس این تصمیم، بعد از انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی، معاونتی در نهاد ریاست جمهوری به نام "معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور" تشکیل شد.احمدی نژاد در جلسه شورای عالی اداری درباره هدف از تغییرات جدید در سازمان مدیریت گفته بود: با توجه به تغییر ماموریت های سازمان مدیریت و برنامه ریزی، باید ساختار این نهاد دچار تحول شود که هدف آن، تقویت و ارتقای نظام برنامه ریزی و نظارت در کشور است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet