خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/04/21 13:48:02
سرویس سیاسی
افضلی‌فرد با غیرقانونی خواندن شورای نظارت بر اجرای قانون اساسی:

دولت به بهانه حمایت از قانون‌اساسی حاشیه‌آفرینی نکند

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با بیان اینکه دولت از مبنای قانونی تشکیل هیات نظارت بر اجرای قانون اساسی غفلت کرد، واکنش دولت به نظر رسمی شورای نگهبان را ناموجه خواند و گفت: دولت به بهانه حمایت از قانون اساسی حاشیه‌آفرینی نکند و این مجموعه غیر قانونی را منحل کند.
دولت به بهانه حمایت از قانون‌اساسی حاشیه‌آفرینی نکند سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با بیان اینکه دولت از مبنای قانونی تشکیل هیات نظارت بر اجرای قانون اساسی غفلت کرد، واکنش دولت به نظر رسمی شورای نگهبان را ناموجه خواند و گفت: دولت به بهانه حمایت از قانون اساسی حاشیه‌آفرینی نکند و این مجموعه غیر قانونی را منحل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/20130.jpg دولت,به,بهانه,حمایت,از,قانون‌اساسی,حاشیه‌آفرینی,نکند Icana

مصطفی افضلی فرد گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، واکنش دولت به نظر شورای نگهبان درباره غیرقانونی بودن ادامه کارهیات نظارت بر اجرای قانون اساسی را ناموجه خواند و با اشاره به جوابیه معاونت‌حقوقی ریاست جمهوری در این باره، گفت: نظر رهبری معظم انقلاب این است که قانون فصل الخطاب بوده و نباید در برابر آن مقاومت کرد.

دولت از مبنای قانونی تشکیل هیات نظارت غفلت کرد

نماینده مردم اردبیل، نمین و نیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت در ایجاد یک معاونت یا شورا باید به مبانی راه‌اندازی آن توجه داشته باشد، افزود: ممکن است دولت با هدف تعامل سازنده  با مجلس اصرار بر ادامه کار این هیات داشته باشد، اما نباید از مبنای قانونی مجموعه‌ای که به وجود آورده غفلت کند.

رئس جمهور از نظر شورای نگهبان تمکین کند

وی، ادامه داد:  دولت نباید به بهانه اعمال  و حمایت از اجرای قانون اساسی با ایجاد یک واحد غیر قانونی که حتی مورد تایید شورای نگهبان نیست، اقدام  کند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم، مقاومت دولت در برابر نظر نهایی شورای نگهبان را نادرست توصیف کرد و گفت: دولت از نظر شورای نگهبان تمکین کند.

افضلی‌فرد ادامه داد: دولت به بهانه حمایت از قانون اساسی حاشیه‌آفرینی نکند و از خیر مجموعه‌ای که مبنای قانونی ندارد، بگذرد.

رسانه‌ها مجبور به حمایت از نظرات غیرقانونی رئیس جمهور نیستند

نماینده مردم اردبیل با اشاره به بخشی از جوابیه معاون حقوقی ریاست جمهوری مبنی بر اینکه "رسانه باید طرفدار و حامی رییس دولتی باشد که بر اجرای اصول مترقی قانون اساسی مثل اصول آزادی، استقلال، منع شکنجه، برائت، حفظ حریم خصوصی، منع تجسس و هتک حرمت تاکید می کند"، گفت: رسانه‌ها مجبور به حمایت از نظرات غیرقانونی رئیس جمهور نیستند.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با بیان اینکه مقصود از حمایت، حمایت از کار خلاف قانون نیست، حمایت از کار غیر قانونی را نوعی دور زدن قانون خواند و گفت: انتظار حمایت رسانه‌ها از کاری که مبنای قانونی ندارد غلط است.

معاونت حقوقی ریاست جمهور در جوابیه ای  با عنوان پاسخ به شبهات در خصوص اصل113 قانون اساسی،گفت: دولت اراده دارد که موضوع اجرای قانون اساسی را در حدود قانون مصوب فوق و مجموعه نظرات و تفاسیر شورای نگهبان و اختیارات و امکانات خود و از دستگاههای اجرایی و رعایت حقوق مردم و شهروندی دنبال نماید و نظرات اخیر شورا  هم هیچ منافاتی با این تصمیم ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet