هدر موبایل
1391/04/21 14:35:54
سرویس فرهنگی
سید مرتضی حسینی:چه اصراری است مدیران ناموفق صداوسیما، باقی بمانند؟

مطالبات رهبری از صدا و سیما محقق نشده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس،بااشاره به اینکه انتظار های مقام معظم رهبری و امام خمینی(ره) از صدا و سیما برآورده نشده است، یادآور شد: نمی‌دانم چه اصراری است که مدیران ناموفق صداوسیما همچنان برسر کار باقی بمانند.
مطالبات رهبری از صدا و سیما محقق نشده است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس،بااشاره به اینکه انتظار های مقام معظم رهبری و امام خمینی(ره) از صدا و سیما برآورده نشده است، یادآور شد: نمی‌دانم چه اصراری است که مدیران ناموفق صداوسیما همچنان برسر کار باقی بمانند. https://cdn.icana.ir/d/019/6363.jpg مطالبات,رهبری,از,صدا,و,سیما,محقق,نشده,است Icana

سید مرتضی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، به بررسی چگونگی تحقق مطالبات مقام معظم رهبری از صدا و سیما پرداخت و گفت: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به صدا و سیما توجه‌ویژه ای نشان داده اند و حضرت امام، قبل از انقلاب می‌فرمودند،اگر صداوسیما در اختیار ما بود، چه کارها می‌توانستیم بکنیم.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز از صدا و سیما انتظار می‌رود که در فرهنگ‌سازی موثر باشد، اما در عمل می‌بینیم که خواسته‌های مقام معظم رهبری و امام خمینی(ره) در صدا و سیما برآورده نشده است.

وی افزود: متاسفانه بسیاری از سریال‌هایی که ساخته می‌شود، رفاه ‌طلبی، اشرافی‌گری، زندگی مرفه و تجمل‌گرایی را به جامعه القا می‌کند. در فیلم‌ها و سریال‌ها به مشکلاتی که در جامعه وجود دارد، پرداخته نمی‌شود.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه کارنامه صداوسیما در نفی تجمل‌گرایی مثبت و قابل قبول نبوده است، تصریح کرد: رسانه ملی در فرهنگ سازی، حجاب و عفاف و آداب معاشرت، کار قابل قبولی نداشته است ، حتی در برخی فیلم‌ها و سریال‌ها، توهین به بزرگترها و  سیاه نمایی از اختلاف زنها و شوهرها به کرّات نمایش داده شده تا جایی که خانواده‌ها را دچار مشکل نیز کرده است.

وی با بیان اینکه "گاه قانون خوب داریم، اما مجری خوب عمل نمی‌کند" ، ادامه داد: اگرچه باید برخی سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های کلان اتفاق بیفتد، اما مجریان مهم‌تر هستند؛ در حالی‌که مشاهده می‌شود برخی از مدیران ناموفق صدا و سیما همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

حسینی گفت: گاهی برخی برنامه‌ریزی‌ها در سطح کلان انجام شده، اما مجریان پخته و قوی برای کار وجود ندارد و نمی‌دانم چه اصراری است که مدیران ناموفق باقی بمانند.

وی تاکید کرد: برای نیل به مقصود، به کارگیری هنرمندانی که درد جامعه را داشته باشند، مهم و ضروری است تا مسائل مطرح شده در آثار هنری، درد مردم را بیان کنند، نه اینکه درد بیشتری تولید کنند.

عضو کارگروه هنر، رسانه و گردشگری کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: اگرچه ممکن است برخی مشکلات و محدودیت‌ها در امور فنی، مالی و نیروی انسانی در صدا و سیما وجود داشته باشد، اما این سازمان، از ظرفیت‌ها و امکانات موجود نیز به خوبی استفاده نکرده ، در حالی‌که می‌توانست بهتر از این عمل کند و از نیروهای کیفی توانمند و نخبگان جامعه استفاده بیشتری در جهت ارتقای خود داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet