حلول ماه ربیع الاول
1391/04/21 13:33:13
سرویس بین الملل
آقا محمدی با اشاره به سفر رییس سیا به عربستان:

آمریکا نگران از دست دادن پایگاه‌هایش پس از فروپاشی آل سعود است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، آغاز انقلاب مردمی عربستان را عامل وحشت امریکا در از دست دادن پایگاه امنیتی واشنگتن در خاورمیانه خواند.
آمریکا نگران از دست دادن پایگاه‌هایش پس از فروپاشی آل سعود است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، آغاز انقلاب مردمی عربستان را عامل وحشت امریکا در از دست دادن پایگاه امنیتی واشنگتن در خاورمیانه خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/20147.jpg آمریکا,نگران,از,دست,دادن,پایگاه‌هایش,پس,از,فروپاشی,آل,سعود,است Icana

ابراهیم آقا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خانه ملت، تصریح کرد: جنبش بیداری اسلامی در کشور‌های دست نشانده آمریکا، سرایت کرده است و در مسیر خود دیکتاتوری‌های وابسته به غرب را از هستی ساقط می‌کند.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری این‌که رژیم سعودی، متحدان منطقه‌ای خود را نیز از دست داده‌است، تصریح کرد: سران ریاض که خود را ژاندارم کشورهای عربی و رهبر جهان اسلام می‌دانستند، با آغاز دومینوی انقلاب‌های مردمی، بقای خود را در خطر دیدند.

وی افزود: بحران مرگ رهبران سعودی عامل موثر دیگری در ایجاد هراس امریکا و رژیم صهیونیستی است و سفر رئیس سازمان سیا به ریاض، اوج وحشت واشنگتن را نسبت به از دست دادن پایگاهی دیگر در منطقه، نشان می دهد.

آقا محمدی با تاکید بر این‌که انقلاب مردمی مسلمانان منطقه در مرحله حساسی است، تصریح کرد: جنبش بیداری اسلامی در عربستان، فرصتی برای آمریکا و بیگانگان در این کشور باقی نمی‌گذارد و واشنگتن در عربستان، همچون مصر، تونس، یمن و‌... مجبور به عقب نشینی است.

نماینده مردم اراک با تشریح این‌که انقلاب مردمی عربستان حلقه جدا ناشدنی از جنبش بیداری اسلامی است، سرنوشت دولت‌های دیکتاتوری و سردمداران غربی آنان را محکوم به شکست و تباهی خواند و نوید ایجاد حکومت‌های مردمی در سراسر منطقه را داد.

وی افزود: در تمام کشورهایی که امریکا نفوذ و حضور داشته است، همچون ایران، یمن، مصر، تونس، لیبی و‌... ملت‌ها دست به قیام زدند و رژیم‌های خودکامه و دست‌نشانده را از مسند قدرت به زیر کشیدند و حکومت‌های مردمی را جایگزین کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران الگوی بیداری اسلامی و حکومت‌های مردمی را در منطقه و جهان ترویج داد.

لازم به ذکر است که همزمان با اوج‌ گیری قیام‌های مردمی و ناآرامی‌های منطقه الشرقیه عربستان و ادامه سرکوب شیعیان این کشور، دیوید پترائوس رئیس سازمان جاسوسی آمریکا وارد جده شد و با مقامات عربستان سعودی، دیدار و گفت‌وگو کرد/.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet