هدر اصلی
1391/04/23 11:30:00
سرویس اجتماعی
بائوج‌لاهوتی با اشاره به نابودی کوه دماوند تا 200 سال آینده:

نماد ملی ایران ذره ذره آب می‌رود

عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط‌زیست و توسعه‌پایدار مجلس٬ با تاکید بر هشدارهای کارشناسان محیط‌زیست درباره نابودی کوه دماوند تا ۲۰۰ سال آینده٬ گفت: سازمان حفاظت از محیط‌زیست به‌عنوان مسئول کنترل و نظارت بر طبیعت باید از بروز تخلفات جلوگیری و معادن پیرامون این کوه را تعطیل کند.
نماد ملی ایران ذره ذره آب می‌رود عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط‌زیست و توسعه‌پایدار مجلس٬ با تاکید بر هشدارهای کارشناسان محیط‌زیست درباره نابودی کوه دماوند تا 200 سال آینده٬ گفت: سازمان حفاظت از محیط‌زیست به‌عنوان مسئول کنترل و نظارت بر طبیعت باید از بروز تخلفات جلوگیری و معادن پیرامون این کوه را تعطیل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/18207.jpg نماد,ملی,ایران,ذره,ذره,آب,می‌رود Icana

مهرداد بائوج‌لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با مد نظر قرار دادن هشدارهای کارشناسان محیط‌زیست درباره نابودی کوه دماوند تا 200 سال آینده٬ تصریح کرد: بر اساس اظهارات این افراد روزانه حدود 500 کامیون خاک٬ سنگ و پوکه از این کوه برداشت می‌شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: هم‌اکنون متولی صدور مجوز معادن٬ وزارت صنعت٬ معدن و تجارت است؛ اما بر اساس قانون بدون استعلام از سازمان حفاظت از محیط‌زیست نمی‌توان اقدام به صدور این مجوز کرد. از این‌رو این دو سازمان دولتی مسئولان نابودی کوه دماوند هستند.

وی با بیان اینکه معادن عامل اصلی نابودی طبیعت و محیط‌زیست در کشور هستند٬ گفت: به‌طور حتم وجود محیط‌زیست و طبیعت نقش اساسی در سلامت مردم دارد و به‌طور حتم تخریب طبیعت برابر با تخریب انسان است.

این نماینده مجلس نهم٬ بر لزوم تعطیلی معادن آسیب‌رسان به طبیعت تأکید کرد و یاد‌آور شد: متأسفانه طبیعت پیرامونی ما هر روز یکی پس از دیگری با توجیهات بی‌مورد مسئولان نابود می‌شود.

بائوج‌لاهوتی نادیده گرفتن قوانین حفاظت از محیط‌زیست از سوی متولیان را فاجعه آمیز خواند و افزود: سازمان حفاظت از محیط‌زیست به‌عنوان مسئول کنترل و نظارت بر طبیعت باید از بروز تخلفات جلوگیری کند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس٬ از تشکیل نشست فراکسیون محیط‌زیست و توسعه‌پایدار با محمدزاده رئیس سازمان حفاظت از محیط‌زیست بعد از تعطیلات خبر داد و گفت: مهم‌ترین محور این نشست می‌تواند اصلاح قوانین پیرامون حفاظت از طبیعت باشد.

دماوند نماد ملی ماست؛ اما آنچه هم‌اکنون بر این کوه می‌گذرد مانند معدن‌کاوی، جاده‌سازی و چرای بی‌رویه دام بسیار تأسف‌بار است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet