هدر موبایل
1391/04/21 15:00:34
سرویس سیاسی
طبیب زاده درباره اصرار دولت بر ادامه کار هیات نظارت بر اجرای قانون اساسی:

راه‌حل رهبر معظم انقلاب فصل‌الخطاب است، دولت تمکین کند

نماینده اصولگرای مجلس نهم، نظر دولت درباره ادامه فعالیت هیات نظارت بر اجرای قانونی اساسی را نظر فردی خواند و گفت: آنچه رهبری معظم به عنوان راه‌کار حل مشکلات قوا مطرح کند، فصل‌الخطاب است و جایی برای طرح دیدگاه شخصی دولت و جود ندارد.
راه‌حل رهبر معظم انقلاب فصل‌الخطاب است، دولت تمکین کند نماینده اصولگرای مجلس نهم، نظر دولت درباره ادامه فعالیت هیات نظارت بر اجرای قانونی اساسی را نظر فردی خواند و گفت: آنچه رهبری معظم به عنوان راه‌کار حل مشکلات قوا مطرح کند، فصل‌الخطاب است و جایی برای طرح دیدگاه شخصی دولت و جود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/20119.jpg راه‌حل,رهبر,معظم,انقلاب,فصل‌الخطاب,است،,دولت,تمکین,کند Icana

زهره طبیب زاده نوری در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، تفسیر دولت از نظر شورای نگهبان درباره غیرقانونی بودن ادامه کار هیات نظارت بر قانون اساسی را فردی خواند و گفت: راه‌حل مقام رهبری معظم انقلاب فصل الخطاب مخاصمات قوا است و نظر فردی دولت اهمیتی ندارد.

نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه دفتر مقام معظم رهبری، نامه رئیس شورای عالی حل اختلاف و تنظیم روابط سه قوه درباره جایگاه «هیات نظارت بر قانون اساسی در دولت» را به شورای نگهبان ارجاع داده بود، گفت: نظر شورای نگهبان باید اجرایی شود بنابراین نظر دولت اهمیت ندارد.

وی، ادامه داد: آنچه رهبری معظم به عنوان راهکار حل مشکلات قوا مطرح کنند، فصل الخطاب است و دولت جایی برای طرح دیدگاه و نظرات خود ندارد.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با تاکید بر اینکه دولت باید تابع نظرات مرجع مافوق باشد، تاکید کرد: اگر قرار باشد هر یک از قوا پس از نظر شورای حل اختلاف مجددا بر نظر خود اصرار داشته باشد، سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

مسائل بین قوا ریشه در منیت‌ها دارد

طبیب زاده، کشور را نیازمند فضای همدلی و وحدت خواند و با بیان اینکه مسائل بین قوا ریشه در منیت‌ها و مخاصمات سیاسی قبل از انتخابات سال 88 دارد، توضیح داد: عقل سلیم و شرایط اقتصادی و بین المللی کشور حکم می‌کند که از اختلافات درونی و حاشیه آفرینی پرهیز شود.

وی، تاکید کرد: مخالفت دولت با نظر رسمی شورای نگهبان نباید به رسانه‌ها و بین مردم کشیده می‌شد.

تشخیص فردی موضوعیت ندارد

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم، با بیان اینکه فضای فعلی کشور به سکوت و تعامل بین قوا احتیاج دارد، تاکید کرد: تشخیص فردی موضوعیت ندارد و به مصالح نظام نیست.

معاونت حقوقی ریاست جمهور در جوابیه ای  با عنوان پاسخ به شبهات در خصوص اصل113 قانون اساسی،گفت: دولت اراده دارد که موضوع اجرای قانون اساسی را در حدود قانون مصوب فوق و مجموعه نظرات و تفاسیر شورای نگهبان و اختیارات و امکانات خود و از دستگاههای اجرایی و رعایت حقوق مردم و شهروندی دنبال نماید و نظرات اخیر شورا  هم هیچ منافاتی با این تصمیم ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet