حلول ماه ربیع الاول
1391/04/23 12:01:00
سرویس اجتماعی
کائیدی: بیمه‌های درمانی توان پوشش تعرفه جدید پزشکی را ندارند

تحول حوزه بهداشت و درمان کشور در گرو تغییر ساختار نظام سلامت

نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با تأکید بر مشکلات ساختاری سیستم بهداشت و درمان کشور گفت: به‌طور حتم اگر سیستم و ساختار حوزه سلامت ساماندهی شود؛ افزایش تعرفه پزشکی، آسیبی به حوزه بهداشت و درمان نمی‌رساند.
تحول حوزه بهداشت و درمان کشور در گرو تغییر ساختار نظام سلامت نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با تأکید بر مشکلات ساختاری سیستم بهداشت و درمان کشور گفت: به‌طور حتم اگر سیستم و ساختار حوزه سلامت ساماندهی شود؛ افزایش تعرفه پزشکی، آسیبی به حوزه بهداشت و درمان نمی‌رساند. https://cdn.icana.ir/d/019/13123.jpg تحول,حوزه,بهداشت,و,درمان,کشور,در,گرو,تغییر,ساختار,نظام,سلامت Icana

علی کائیدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به تعیین تعرفه 20 درصدی بخش درمان از سوی وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی٬ تصریح کرد: متأسفانه هم‌اکنون بیمه‌های درمانی توان پوشش تعرفه‌های جدید را ندارند.

نماینده مردم پلدختر و ملاوی در مجلس شورای اسلامی٬ با تأکید بر مشکلات ساختاری سیستم بهداشت ودرمان کشور گفت: به‌طور حتم اگر سیستم و ساختار حوزه سلامت ساماندهی شود دیگر افزایش تعرفه پزشکی هیچ آسیبی به حوزه بهداشت و درمانوارد نخواهد کرد.

وی علت اصلی ضعف بیمه‌ها را ارائه خدمات بی‌رویه پزشکی دانست و افزود: متأسفانه هم‌اکنون 95 درصد از خدمات ام.آر.ای٬ سی.تی.اسکن‌ها و آزمایشگاه‌ها غیرضروری هستند.

این نماینده مجلس نهم، ادامه داد: در چند سال اخیر حدود 64 درصد از مرگ‌و‌میرها در کشور از طریق بیماری‌های واگیردار بود که این موضوع نشانگر مغفول ماندن حوزه پیشگیری از سوی مسئولان است.

کائیدی با بیان اینکه هم‌اکنون تمام تمرکز وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی به خرید تجهیزات٬ اضافه کردن تخت و خرید دارو معطوف شده است؛ بر لزوم افزایش طرح‌های پیشگیرانه از بیماری تأکید کرد.

وی با اشاره به نبود متولی و ساختار مناسب در حوزه بهداشت و درمان اعلام کرد: به‌طور حتم با ساختار کنونی حوزه سلامت اگر بودجه وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی به 60 هزارمیلیارد تومان هم افزایش یابد؛ وضعیت این حوزه هیچ تغییری پیدا نمی‌کند.

 نماینده مردم پلدختر و ملاوی در مجلس٬ با تاکید بر لزوم افزایش مدیریت منابع مالی و انسانی حوزه بهداشت و درمان یاد‌آور شد: یکی از اهداف مجلس به‌ویژه کمیسیون بهداشت و درمان ساماندهی مدیریت حوزه سلامت است؛ از این‌رو اگر این موضع محقق شود به‌طور حتم مشکلات نظام سلامت درست می‌شود.

نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با مد نظر قراردادن بدهی 1300 میلیارد تومانی بیمه به وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی افزود: تعامل دستگاه‌های اجرایی می‌تواند مشکلات حوزه سلامت کشور را بهبود بخشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet