خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1391/04/21 16:58:30
سرویس سیاسی
پورفاطمی:

دولت باید به نظرات مراجع تقلید توجه کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه مراجع تقلید پل ارتباطی بین مردم و دولت هستند، گفت: دولت باید به نظرات علما توجه کند، چون آنها منعکس کننده نظرات مردم هستند.
دولت باید به نظرات مراجع تقلید توجه کند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه مراجع تقلید پل ارتباطی بین مردم و دولت هستند، گفت: دولت باید به نظرات علما توجه کند، چون آنها منعکس کننده نظرات مردم هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/1454.jpg دولت,باید,به,نظرات,مراجع,تقلید,توجه,کند Icana

محمد مهدی پورفاطمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، علما را به عنوان قشر مورد اعتماد و امین مردم معرفی کرد و توضیح داد: با توجه به مراجعات روزانه مردم به این قشر، آنها می‌توانند نقش موثری در برقراری روابط بین مردم و دولت ایفا کند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، حضور مراجع اعظام تقلید را در بین مردم به طور روزانه عاملی دانست که باعث شده است، مردم مشکلات و معضلات خود را با آنها در میان بگذارند، تاکید کرد: بدون شک علمای دین بی‌واسطه ترین افراد در بین جامعه و مسئولان هستند که با مردم ارتباط دوستانه و صمیمی دارند، در مقابل مردم هم به آنها به دلیل رویکرد و سوابق گذشته‌شان اعتماد کامل دارند و از همین‌رو مردم بدون واسطه، مشکلات خود را با آنها در میان خواهند گذاشت.

این نماینده مجلس نهم، تصریح کرد: اگر در طرف مقابل هم ارتباط خوبی بین دولت و روحانیت به وجود آید، مشکلات و معضلات مردم از طریق روحانیت به طور واقعی و حقیقی به دولت انتقال پیدا می‌کند.

وی توضیح داد: اگر دولت مشکلاتی و چالش‌های مختلفی که با آن درگیر است را به طور جامع،‌ کامل و دقیق به علما انتقال دهد، آنها بدون هیچ چشم‌داشتی مسائل ‌را به مردم منتقل خواهند کرد و از این طریق مردم در جریان فراز و نشیب‌های مشکلات  کار اجرایی قرار می‌گیرند.

محمد مهدی پورفاطمی عدم برقراری ارتباط بین دولت و مراجع اعظام تقلید را عامل بروز مشکلات اجتماعی عنوان کرد و گفت: اگر ارتباط بین دولت، مراجع و مردم برقرار نباشد، انتقال مستمر اطلاعات از دولت به مردم و از مردم به دولت صورت نمی‌پذیرد و مردم در جریان امور و مشکلات جامعه قرار نمی‌گیرند و به طور طبیعی مشکلاتی چون دوری ملت از دولت اتفاق خواهد افتاد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه علما و مراجع تقلید پل ارتباطی بین مردم و دولت هستند، تصریح کرد: دولت باید به نظرات علما توجه کند، چون آنها منعکس کننده نظرات مردم هستند وارتباط خوب بین دولت و مراجع باعث خواهد شد تا یکپارچگی و هماهنگی اجتماعی بین دولت و مردم ایجاد شود.

روز گذشته آیت‌الله علوی‌گرگانی مرجع عالیقدر شیعه در دیدار با سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی معاون رییس‌جمهور در امور روحانیت با بیان این‌که «باید هر چه می‌توانیم دولت را با روحانیت نزدیک کنیم» گفت: بگذارید مردم بدانند که دولت از خودشان است تا راه نفوذی برای دشمن باقی نماند. اگر مسوولان، مراجع و روحانیت را در مسائل مختلف آگاه کنند ایشان هم می‌توانند در تعامل با مردم، آن‌ها را در جریان صحیح امور قرار دهند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet