حلول ماه ربیع الاول
1391/04/23 14:05:00
سرویس اجتماعی
تأمینی‌لیچایی تأکید کرد:

ارتقا سلامت جامعه در گرو اجرای طرح تعیین مالیات به صنایع آسیب‌رسان

نایب رئیس دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با مثبت خواندن طرح تعیین مالیات به خدمات و صنایع آسیب‌رسان٬ گفت: با تصویب این قانون همه صنایع آلاینده محیط و خطرآفرین مانند تولیدکنندگان خودرو و غذاهای آماده ملزم به پرداخت مالیات سلامت می‌شوند که از این اعتبار، برای ارتقای سلامت مردم هزینه می‌شود.
ارتقا سلامت جامعه در گرو اجرای طرح تعیین مالیات به صنایع آسیب‌رسان نایب رئیس دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با مثبت خواندن طرح تعیین مالیات به خدمات و صنایع آسیب‌رسان٬ گفت: با تصویب این قانون همه صنایع آلاینده محیط و خطرآفرین مانند تولیدکنندگان خودرو و غذاهای آماده ملزم به پرداخت مالیات سلامت می‌شوند که از این اعتبار، برای ارتقای سلامت مردم هزینه می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/10464.jpg ارتقا,سلامت,جامعه,در,گرو,اجرای,طرح,تعیین,مالیات,به,صنایع,آسیب‌رسان Icana

حسن تأمینی‌لیچایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به تدوین طرح تعیین مالیات به خدمات و صنایع آسیب‌رسان در مجلس هشتم٬ تصریح کرد: تصویب این طرح به مجلس نهم واگذار شده اما تاکنون در اولویت قرار نگرفته است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی٬ با مثبت خواندن طرح تعیین مالیات به خدمات و صنایع آسیب‌رسان٬ گفت: تلاش کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به‌عنوان متولی نظارت بر حوزه سلامت٬ کاهش صنایع آسیب‌رسان در کشور است.

وی درباره طرح تعیین مالیات به خدمات و صنایع آسیب‌رسان٬ توضیح داد: با تصویب قانون تعیین مالیات به خدمات و صنایع آسیب‌رسان٬ همه صنایع آلاینده محیط و خطرآفرین مانند تولیدکنندگان خودرو و غذاهای آماده ملزم به پرداخت مالیات سلامت هستند که از این اعتبار برای ارتقای سلامت مردم هزینه می‌شود.

این نماینده مجلس نهم٬ ادامه داد: در این سیستم به‌منظور مشارکت عادلانه مردم در هزینه‌های سلامت، از همه افراد حقیقی و حقوقی که به‌نحوی در ایجاد مخاطرات سلامت اعم از آلودگی هوا، آب، خاک، محیط ‌زیست یا تولید مواد مضر سلامت نقش دارند؛ مالیات و عوارض سلامت اخذ می‌شود. نمونه آن اخذ مالیات سلامت از سیگار و نوشابه است.

نایب رئیس دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ تصویب هر چه سریع‌تر طرح تعیین مالیات به خدمات و صنایع آسیب‌رسان را خواستار شد و افزود: اجرای این طرح نیازمند تعامل و هماهنگی کامل میان دستگاه‌های اجرایی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet