حلول ماه ربیع الاول
1391/04/23 10:49:23
سرویس اقتصادی
کریمیان:

دولت مهار گرانی را هم راستا با مبارزه با گرانفروشی انجام دهد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در مهار گرانی ها می بایست بر طرف کردن ریشه گرانی ها و همین طور مبارزه با گرانفروشان در راستای هم انجام شود تا بتوان تحولی در کنترل بازار در آینده شاهد بود.
دولت مهار گرانی را هم راستا با مبارزه با گرانفروشی انجام دهد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در مهار گرانی ها می بایست بر طرف کردن ریشه گرانی ها و همین طور مبارزه با گرانفروشان در راستای هم انجام شود تا بتوان تحولی در کنترل بازار در آینده شاهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/17357.jpg دولت,مهار,گرانی,را,هم,راستا,با,مبارزه,با,گرانفروشی,انجام,دهد Icana

امید کریمیان  در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: در بحث گرانی کالاهای اساسی دو موضوع گرانی و گرانفروشی مطرح است که در حال حاضر دولت ریشه کنی گرانی ها را رها کرده و فقط به برخوردهای تعزیراتی با گرانفروشان روی آورده است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند افزایش قیمت در کالاهای اساسی و وعده های دولت مبنی بر ارزان شدن این کالاها در بازار ادامه داد: این وعده و وعیدها هیچ تأثیری در بازار نداشته و مردم در چند ماه گذشته با موجی از افزایش قیمت ها روبرو شده اند که در حال حاضر نیز این موج ادامه دارد.

وی تأکید کرد: پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها قرار بود ۳۰درصد از درآمد حاصل از آن به بخش تولید و از جمله بخش کشاورزی اختصاص یابد اما دولت تا کنون آن را اجرا نکرده که به افزایش هزینه های تولید در بخش کشاورزی و دامپروری منجر شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به گرانی های متعدد در قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم،اظهارداشت : دولت در کنترل گرانی هایی که به تازگی گریبان مردم و به خصوص اقشار کم درآمد جامعه را گرفته،ناکام مانده است.

کریمیان با انتقاد از اینکه در حال حاضر اقتصاد کشور به صورت دستوری اداره می شود،اظهارداشت:اداره اقتصاد به صورت دستوری صحیح نیست که گرانی کالاهای اساسی نیز محصول همین روش اداره اقتصاد کشور است.

 این نماینده مجلس نهم با اشاره به اجرای سلیقه ای فاز اول هدفمندی گفت: دولت در فاز اول دولت بدون منطق به تمامی اقشار جامعه یارانه نقدی داد و سهم بخش تولید را نیز پرداخت نکرد که خود این موارد سهم به سزایی در سرعت رشد تورم و افزایش گرانی ها در جامعه داشته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان یادآور شد: در حال حاضر قیمت اقلام و کالاهای مورد نیاز مردم به شدت افزایش یافته و در چنین شرایطی باید مسئولین اجرایی کشور سکوت را شکسته و چاره ای برای حل آن بیاندیشند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet