حلول ماه ربیع الاول
1391/04/23 10:30:47
سرویس اقتصادی
خوش چهره مخالف طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی/

دولت به احیای عقلانیت در مدیریت کلان نیاز دارد نه سازمان برنامه

نماینده فراکسیون اصولگرایان در مجلس هفتم با بیان اینکه احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی به دلیل نبود اعتقاد در دولت به این سازمان کمکی به وضعیت اقتصادی نمی‌کند، گفت: این دولت به احیای سازمان برنامه‌ریزی نیازی ندارد بلکه به عقلانیت در مدیریت کلان نیازمند است.
دولت به احیای عقلانیت در مدیریت کلان نیاز دارد نه سازمان برنامه نماینده فراکسیون اصولگرایان در مجلس هفتم با بیان اینکه احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی به دلیل نبود اعتقاد در دولت به این سازمان کمکی به وضعیت اقتصادی نمی‌کند، گفت: این دولت به احیای سازمان برنامه‌ریزی نیازی ندارد بلکه به عقلانیت در مدیریت کلان نیازمند است. https://cdn.icana.ir/d/019/17060.jpg دولت,به,احیای,عقلانیت,در,مدیریت,کلان,نیاز,دارد,نه,سازمان,برنامه Icana

محمد خوش‌چهره در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی، گفت: احیای این سازمان با توجه به سال آخر کار دولت دهم بسیار دیرهنگام است و در شرایط کنونی ضرورتی ندارد.

این کارشناس مسائل اقتصادی تصریح کرد: این دولت به احیای عقلانیت در مدیریت کلان نیاز دارد نه احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی که ابزاری برای احیای عقلانیت است.

احیای سازمان برنامه منطقی است اما نه برای این دولت

خوش چهره یادآور شد: به دلیل اینکه تدوین و تصویب طرح‌هایی از این دست وقت زیادی را از مجلس می‌گیرد به نظر می‌رسد که این طرح به عمر دولت دهم نرسد و برای دولت‌های بعدی باشد که اگر این چنین باشد اقدامی منطقی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هفتم با بیان اینکه دولت دهم اعتقادی به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ندارد، تأکید کرد: مجلس باید در همان زمان انحلال این سازمان چنین طرحی را تصویب می‌کرد و تدوین چنین طرحی در شرایط کنونی دیر به نظر می‌رسد.

وی افزود: زمانی که سلامت در سیستم وجود ندارد و افرادی غیر سالم  بر مسائل اقتصادی کشور مدیریت می‌کنند و تصمیم گیرنده هستند، احیای چنین سازمانی از ضروریات به شمار نمی‌آید.

این کارشناس مسائل اقتصادی با تأکید بر اینکه احیای این سازمان باید همزمان با احیای بسیاری از مسائل دیگر باشد، گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی وظیفه تخصیص منابع را بر عهده دارد  در حالی که در ابتدا باید مدیریت منابع اصلاح شودو سپس چگونگی تخصیص آن./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet