هدر موبایل
1391/04/23 10:25:04
سرویس اقتصادی
علی محمد احمدی:

بسترهای اجرای اصل 44 مهیا نبوده و نیست

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر این که برای توفیق در اجرای خصوصی سازی باید نگاه ساختاری به این مقوله داشته باشیم تصریح کرد: برای موفقیت حداقلی در اجرای اصل ۴۴ و خصوصی سازی در کشور باید زیر ساختارهای ورود به این سیاست ها را مهیا می کردیم اما متاسفانه پیش از شروع به اجرا هیچ گونه بستر سازی نشد.
بسترهای اجرای اصل 44 مهیا نبوده و نیست عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر این که برای توفیق در اجرای خصوصی سازی باید نگاه ساختاری به این مقوله داشته باشیم تصریح کرد: برای موفقیت حداقلی در اجرای اصل 44 و خصوصی سازی در کشور باید زیر ساختارهای ورود به این سیاست ها را مهیا می کردیم اما متاسفانه پیش از شروع به اجرا هیچ گونه بستر سازی نشد. https://cdn.icana.ir/d/019/9972.jpg بسترهای,اجرای,اصل,44,مهیا,نبوده,و,نیست Icana

علی محمد احمدی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت:روند خصوصی سازی در کشور بسیار ضعیف بوده است و به تعبیر شفاف تر از اجرای اصل 44 قانون اساسی که مورد تاکید رهبر انقلاب نیز بوده است باز مانده ایم.

نماینده مردم دهلران و آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند خصوصی سازی تاکید کرد:همان طور که سازمان بازرسی کشور تایید کرده بود به نظر می رسد مهم ترین نتیجه خصوصی سازی در سال های گذشته "فساد" و تولید شبهه دولتی ها بوده است.

احمدی با تاکید بر این که برای توفیق در اجرای خصوصی سازی باید نگاه ساختاری به این مقوله داشته باشیم تصریح کرد: برای موفقیت حداقلی در اجرای اصل 44 و خصوصی سازی در کشور باید زیر ساختارهای ورود به این سیاست ها را مهیا می کردیم اما متاسفانه پیش از شروع به اجرا هیچ گونه بستر سازی نشد.

وی افزود: مهم ترین مقوله بستر سازی برای توفیق در خصوصی سازی بحث بهبود فضای کسب و کار بود. که تا زمانی که این کار محقق نشود اوضاع به سامان نمی شود و اجرای مناسب خصوصی سازی عملی نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر این که حجم دولت باید کاهش یابد ، گفت:زمانی خصوصی سازی درست  اجرای می شود که حجم دولت کاهش یابد و شرکت های دولتی کم شوند و جای خود را بخش خصوصی دهند.

وی ادامه داد: باید مالکیت و مدیریت بنگاه های دولتی در دست بخش خصوصی باشد در بخش خصوصی هم فضای رقابت  در تمام عرصه ها ایجاد شود که عملا این مسائل تا به امروز محقق نشده است.

 نماینده مردم دهلران و آبدانان و دره شهر در مجلس با انتقاد از روند توسعه شرکت های شبه دولتی افزود: واگذاری های صورت گرفته تا امروز به بخش خصوصی نبوده بلکه  به شبه دولتی ها بود که شبه دولتی ها هم در پروسه کارامد مثل بورس و فرابورس فعال نبوده اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet