حلول ماه ربیع الاول
1391/04/24 09:18:01
سرویس اقتصادی
برای پاسخگویی به علل گرانی ها

طاهری: تقاضای حضور وزرای اقتصادی را در مجلس از هیئت رییسه داریم

عضو کمیسیون فرهنگی با انتقاد از این که تیم اقتصادی دولت هنوز در مجلس اعلام نکرده اند که چه تدبیری برای برون رفت از وضعیت فعلی دارند، افزود:در ابتدای هفته شروع به کار مجلس تقاضای تسریع در روند حضور وزاری اقتصادی دولت را برای توضیح در خصوص علل گرانی های فعلی بازار را از هیئت رییسه مجلس می کنیم.
طاهری: تقاضای حضور وزرای اقتصادی را در مجلس از هیئت رییسه داریم عضو کمیسیون فرهنگی با انتقاد از این که تیم اقتصادی دولت هنوز در مجلس اعلام نکرده اند که چه تدبیری برای برون رفت از وضعیت فعلی دارند، افزود:در ابتدای هفته شروع به کار مجلس تقاضای تسریع در روند حضور وزاری اقتصادی دولت را برای توضیح در خصوص علل گرانی های فعلی بازار را از هیئت رییسه مجلس می کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/21332.jpg طاهری:,تقاضای,حضور,وزرای,اقتصادی,را,در,مجلس,از,هیئت,رییسه,داریم Icana

سید علی طاهری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: در ابتدای مجلس تیم اقتصادی دولت  از جمله وزیر اقتصاد و رییس بانک مرکزی به مجلس آمدند اما چون در ابتدای مجلس بود بنای نمایندگان بر این نبود که مباحث به صورت چالشی با دولت مطرح شود اما امروزنمایندگان مجلس در خصوص وضعیت معیشتی مردم با توجه به گرانی های اخیر به شدت نگران هستند.

 نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از این که تیم اقتصادی دولت هنوز در مجلس اعلام نکرده اند که چه تدبیری برای برون رفت از وضعیت فعلی دارند، افزود: در زمان حضور دوستان تیم اقتصادی دولت در ابتدای مجلس گزارش هایی در خصوص وضعیت اقتصادی فعلی کشور به کمیسیون ها داده شد اما در این خصوص که دولت چه تصمیمی برای برون رفت از وضعیت موجود دارد، هیچ صحبتی از جانب آنها گفته نشد.

طاهری با تاکید بر این که توضیحات دولت در خصوص گرانی تا به امروز قانع کننده نبوده است، تصریح کرد: این روند که متاسفانه تا به امروز ادامه پیدا کرده است باید با اقدام جدی دولت رو به رو شود.

این نماینده مجلس افزود: البته در بحث کنترل قیمت مرغ اقدامات جزیی صورت گرفت اما به نظر می رسد غفلت های جدی در بحث نظارت بر بازار در حال صورت گرفتن است و اوضاع اقتصادی مردم بسیار نامناسب است.

وی ادامه داد: قطعا اوضاع اقتصادی فعلی نتیجه تحریم نیست چرا که تحریم داستان امروز و دیروز کشور نیست و به نظر می رسد دست هایی در بازار است که قصد دارد به بهانه تحریم از اوضاع آشفته امروز دنیا سواستفاده کند تا استقامت مردم در برابر تحریم ها بشکند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: در اولین جلسه ای که در مجلس حضور پیدا کنیم از هیئت رییسه در خواست می کنیم تا حضور مسئولان اقتصادی و نظارتی بر بازار را در مجلس برای توضیح علل وضعیت اقتصادی فعلی سرعت بخشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet