هدر اصلی
1387/09/03 11:55:00
سرویس بین الملل

سبحانی‌نیا: گزارش البرادعی برای فراهم نمودن زمینه اعمال فشار به ایران تنظیم شده است

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش اخیر البرادعی تحت فشار آمریکا و برای فراهم نمودن زمینه جهت اعمال فشار به جمهوری اسلامی ایران تنظیم و ارائه شده است.

"حسین سبحانی‌نیا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص تازه ترین گزارش البرادعی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران اظهار داشت: گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی این بار هم مثل دیگر گزارش‌های وی دو پهلو بود و به اصطلاح یکی به میخ زده و یکی به نعل.

وی افزود: علیرغم اینکه همکاری جمهوری اسلامی ایران و عدم انحراف از مقررات آژانس در همه گزارش‌های البرادعی مورد تاکید بوده است باز در این گزارش طوری مطالب ارائه شده که خوشحالی غرب و آمریکا و فشار بیشتر به ایران را به دنبال دارد.

نماینده نیشابور تصریح کرد: جایگاهی که البرادعی در آن قرار دارد بازوی کارشناسی سازمان ملل است و حق این است که در این جایگاه بر اساس قانون  و مقررات تاسیس آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار نظر شود.

وی افزود: متاسفانه از آنجایی که همه تشکیلات زیر مجموعه سازمان ملل تحت اشراف نظام سلطه قرار دارند و آمریکا در راس نظام سلطه امروز است، چه البرادعی و چه دیگران نمی‌توانند آزادانه آنچه واقعیت است را در مورد مسایل بین المللی در حوزه کاری خود عنوان کنند.

سبحانی‌نیا تاکید کرد: بدون تردید تحت فشار آمریکا همیشه سعی شده است با گزارش‌های دو پهلو زمینه فشار به جمهوری اسلامی ایران از ناحیه کشورهای غربی فراهم شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: ما باید ضمن همکاری با آژانس فعالیت‌های خود را به پیش ببریم و به این امید نباشیم که از طریق جایگاهی مثل آژانس می‌توانیم به اهداف حقوقی‌مان در عرصه بین المللی برسیم، بلکه باید با اتکا به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخل کشور به راه خود ادامه دهیم و در عین حال بهانه‌ها را تا حد امکان کم کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet