خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/09/03 13:20:00
سرویس سیاسی

ارزیابی مثبت میرتاج‌الدینی از نتایج جلسات کمیته مشترک فراکسیون اکثریت و دولت

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی نتایج جلسات کمیته مشترک فراکسیون اکثریت مجلس و دولت را مثبت ارزیابی کرد.

"محمد رضا میرتاج الدینی" که در گفتگو با خبرنگار خانه ملت سخن می گفت، افزود: تاکنون این کمیته سه نشست با حضور چند تن از وزراء برگزار کرده است.

وی تصریح کرد: اعضای این کمیته ماموریت دارند تا با بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری ظرفیت‌های تعامل بین دولت و مجلس را ارتقاء ببخشند و موارد اختلافی را با تدبیر برطرف کنند.

میرتاج الدینی ادامه داد: در مواردی که امری به اختلاف مجلس و دولت منتهی می‌شود اعم از ارائه طرح‌ها و لوایح و مسائلی از قبیل رای اعتماد و استیضاح و کلاً نکاتی که در ارتباط با عملکرد دولت مطرح می‌شود تلاش بر این است تا پیش از اینکه مسائل مورد اختلاف مجلس و دولت رسانه‌ای شود با کمک این کمیته حل و فصل شود.

عضو هیات رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: البته این کمیته به نمایندگی از فراکسیون اکثریت با دولت در تعامل خواهد بود و چنانچه نیاز باشد می‌توان کمیته‌ای از سوی مجلس را نیز برای این کار انتخاب کرد.

وی افزود: از آنجایی که نمایندگان و کمیسیون‌های تخصصی نظر نهایی مجلس را می‌دهند، کار این کمیته در واقع تدبیر کارها در جهت پیش بُرد امور است.

عضو کمیته مشترک فراکسیون اکثریت مجلس و دولت گفت: در این کمیته معاونت پارلمانی رئیس جمهور یکی از ارکان است و می‌تواند نقش خوبی در رسیدن به اهداف مشترک ایفا کند.

وی تاکید کرد که این کمیته به نمایندگی از فراکسیون اکثریت مجلس و با حضور آقایان "موسی قربانی"، "اسدا... بادامچیان"، "علی اصغر زارعی"، "شهاب الدین صدر"، "مرتضی آقاتهرانی"، "محمدمهدی مفتح" و بنده نمایندگان قائنات، تهران، رزن و تبریز و تعدادی از وزارء از سوی دولت تشکیل شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet