پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/09/03 15:31:00
سرویس بین الملل

فلاحت‌پیشه: بعد از هر انتخابات، غرب هجمه‌ای را علیه ایران آغاز می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: معمولا بعد از هر انتخابات یک هجمه خبری و تبلیغاتی آغاز و یکسری قطعنامه‌ها علیه ایران صادر می‌شود.

"حشمت ا... فلاحت پیشه" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به تصویب قطعنامه پیشنهادی دولت کانادا علیه ایران گفت: متاسفانه سیاسی‌ترین این قطعنامه‌ها مربوط به حقوق بشر است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب اظهار داشت: از ابتدای دهه 1990 میلادی کشورهای غربی طرح دمکراتیزه کردن دنیا که برگرفته از دکترین‌ها و تئوری‌های سیاسی فوکویاما و هانتینگتون و دیگران بود مطرح کردند.

وی افزود: براساس این طرح هیچ نظام سیاسی که از غیر از نظام سیاسی غرب الگو بگیرد نظام سیاسی به حساب نمی‌آید.

فلاحت پیشه با بیان اینکه کشورهای غربی می‌خواهند این الگوی یک جانبه را بر دنیا حاکم کنند، تصریح کرد: آنها (برای نیل به این مقصود) صدور قطعنامه‌ها و بیانیه‌های مداخله جویانه‌ای را در سازمان ملل بویژه در مجمع عمومی و کمیسیون سازمان ملل در دستور کار خود قرار دادند.

این نماینده مجلس هشتم با اشاره به یکی از بندهای قطعنامه اخیر که در خصوص روند برگزاری انتخابات مجلس هشتم بود، اظهارداشت: بخش عمده‌ای از قطعنامه‌ها و بیانیه‌ها علیه ایران بطور مشخص بعد از هر انتخابات صادر می‌شود.

وی تصریح کرد: بعد از هر انتخابات معمولا یک هجمه خبری و تبلیغاتی آغاز و یکسری قطعنامه‌ها علیه ایران صادر می‌شود. قطعنامه اخیر نیز در همین رابطه صادر شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: زیرا نظام جمهوری اسلامی ایران تنها نظام سیاسی است که بعد از شکست نظام‌های سیاسی شرق و گرایش آنها به سوی غرب که نتیجه آن انقلاب‌های مخملی در کشورهای بلوک شرق بود، تسلیم آنها نشد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب با بیان اینکه به اعتقاد من این قطعنامه به چند دلیل خاصیت لازم را ندارد، خاطرنشان کرد: زیرا الگوی انقلاب مخملی غرب در کشورهای شرقی هم با شکست مواجه شده و ما می‌بینیم که مردم، سیاست مداران و احزاب این کشورها خیلی زود فریبکارانه بودن این الگو را تشخیص دادند.

فلاحت پیشه گفت: در منطقه خاورمیانه هیچ کشوری به اندازه ایران دارای انتخابات نیست. بطور میانگین در طول 30 سال گذشته هر سال انتخابات برگزار شده است و شاخصه‌های توسعه کشور از جمله توسعه سیاسی در این مدت بطور روز افزون ارتقاء یافته است.

وی افزود: انتخابات مجلس هشتم نیز در یک روند دمکراتیک شکل گرفت. مجلس هشتم در طول شش ماه اول حضور نشان داد در اجرای قوانین کشور بویژه قانون اساسی جدی است.

نماینده اسلام آباد غرب تاکید کرد: اقداماتی که در مجلس هشتم صورت گرفت در هیچ کجای منطقه خاورمیانه مصداق و نمونه‌ای ندارد.

وی افزود: افکار عمومی دنیا و از جمله ملت ایران به خوبی از دوگانه بودن استانداردهای دمکراتیک در آمریکا و کشورهای غربی آگاهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: آنها به یاد دارند زمانی که بوش در دوره اول ریاست جمهوری خود استراتژی خاصی را در خاورمیانه در دستور کار خود قرار داد، حکومت کشور پاکستان را که به تازگی با کودتا تغییر یافته بود یا بعضی حکومت‌های کشورهای عربی منطقه را دارای نظام پادشاهی موروثی بودند و مردم در آنجا از حداقل اختیارات در انتخابات و قانونگذاری برخوردارند را دموکراتیک خواند.

وی با یادآوری اینکه در عین حال رییس  جمهور آمریکا ایران را غیر دموکراتیک می‌خواند، خاطرنشان کرد:  البته دوگانه بودن این نگرش برای مردم ایران و منطقه روشن است.

فلاحت پیشه تصریح کرد: در طول چند سال اخیر بسیاری از متفکران بزرگ عرب بارها تاکید  کرده‌اند که آرزوی داشتن نظام سیاسی شبیه نظام جمهوری اسلامی ایران را دارند و این آرزو به موضع‌گیری آشکار بسیاری از نخبگان دنیای اسلام تبدیل شده است.

وی در پایان تاکید کرد: لذا این ادعاها، بیانیه‌ها و قطعنامه‌ها در افکار عمومی از نفوذ چندانی برخوردار نیست و تنها دارای جنبه سیاسی است.

 

falahatpisheh.parliran.ir

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet